Perestu Gülistani

Doğum Yeri : Tahran Doğum Tarihi : 1970 İranlı oyuncu Perestu Gülistani (پرستو گلستانی‎) Tahran'da doğdu. 1986'da Çocuk ve Gençler İçin Zihinsel Gelişim Kurumunda ve Şehit Tiyatro Grubunda oyunculuk faaliyetlerine başladı. İslami Azad Üniversitesinde Oyunculuk ve Yönetmenlik okudu. Ayrıca İran İslam Cumhuriyeti Radyo ve Televizyonu (IRIB) Sanat ve Edebiyat Okulunda iki yıl oyunculuk eğitimi aldı.

"Mecnun" (1989) filminde rol alarak sinema kariyerine başladı. Genellikle televizyon dizilerinde rol alan Perestu Gülistani, "Hemen Köşede" ve "Oyunun Kuralı" gibi başarılı filmlerde de oynadı.

Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.