Ali Rıza Mücellal

Doğum Yeri : Reşt Doğum Tarihi : 1948 İranlı aktör عليرضا مجلل (Ali Rıza Mücellal) Reşt şehrinde dünyaya geldi. Tahran Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Tiyatro okudu. Memleket (1982), Sultan ve Çoban Efsanesi (1981-1984), Serdengeçtiler (1984).. gibi birçok dizide rol aldı. Mirza Küçük Han (1984-1987) dizisinde ise İran'ın milli kahramanı Mirza Küçük Han'ı canlandırdı ve şöhreti ülke çapında yayıldı.

Ali Rıza Mücellal, ayrıca; Anne (1984), Belki Başka Bir Zaman (1987), İndirilmiş Silahlar (1988) gibi birçok filmde rol aldı. Oyunculuğun yanı sıra film yapımında da çalıştı. Tiyatro ve radyoda sunucu olarak da hizmet verdi. Ali Rıza Mücellal, şu an İsveç'te yaşıyor.

Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.