Nasır Melek

Asıl adı ناصر ملك مطيعی (Nasır Melek Mutii) olan İranlı usta oyuncu ve yönetmen 1930 yılında başkent Tahran'da dünyaya geldi. Sinema dünyasına atılmadan önce beden eğitimi öğretmenliği okudu. Bir lisede beden eğitimi öğretmeni olarak çalışırken tiyatrolarda da rol almaya ve film dublajı yapmaya başladı. Ardından birçok sinema filminde rol aldı. Nasır Melek ayrıca Türkiye'de de topman sekiz filmde rol aldı.

1979 İran İslam Devriminden sonra İran'a geri dönen Nasır Melek, 1982 yılında Berzahlılar filminde rol aldı. 88 yıllık başarılı bir sinema hayatının ardından Nasır Melek Mutii, 26 Mayıs 2018'de solunum yetmezliği sebebiyle vefat etmiştir. Oynadığı en son film yine İran İslam Cumhuriyeti yapımı olan نقش نگار (Nakş-ı Nigar / Negar's Role / Nigar'ın  Rolü) adlı 2014 yapımı film olmuştur.

Nasır Melek Resimleri
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.