Hasan Necefi

Doğum Yeri : Tebriz Doğum Tarihi : 1966 İranlı yönetmen حسن نجفی (Hasan Necefi) Tebriz'de dünyaya geldi. Hikaye ve roman yazarı olarak edebi kariyerine başladı. 1978 yılında ilk tiyatro deneyimini yaşadı. 1985 yılında ilk kısa belgesel filmini yönetti. 1994 yılında dizi yönetmeni olarak televizyonlarda çalışmaya başladı. "Kayıp Pay", "Sekizinci Gök", "Aşk ve Cünun" ve "Şerefnaz" gibi birçok başarılı filmi yönetti.

Ayrıca "Bir Kelebeğin Doğuşu", "Muzaffer Savaşçı", "Baran", "Söğüt Ağacı" ve "Muhammed Resulullah (s.a.a)" filmlerde yardımcı yönetmenlik yaptı. Hasan Necefi, birçok roman ve "Işık Her Zaman Kırmızı Yanıyor" adlı hikaye dizisinin yazarıdır.

Hasan Necefi Haberleri Tümünü Gör
İslam dünyasında sinema ve vahdet
  •   1.015
  •   0
İran filmi, Şerefnaz (2014) gösterime girdi.
  •   756
  •   0
Hasan Necefi Resimleri
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.