Çocuk ve Civciv
720P

Çocuk ve Civciv

 Süre: 80 Dakika

 Ülke: 

  

Zehra kendi başına bir civciv almıştır. Fakat civcivinin ayağı kırılınca çok üzülür. Ailesi bu duruma bir çare bulmak için çeşitli yöntemlere başvurur. Fakat Zehra civcivinin ayağının iyileşmesinden başka bir çözüme yanaşmamaktadır.

 5.741İZLENME

 28BEĞEN

 3BEĞENME

Detay
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
0Favori Ekle Sonra İzle
7.4
Toplamda 6 oy verildi.
Sorun Bildir
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
 1. avatar
    Admin Şubat 21, 2016 20:26:17

  Zehra kendi başına bir civciv almıştır. Aldığı civcivin ayağı incinince çok üzülür. Ailesi bu duruma bir çare bulmak için çeşitli yöntemlere başvurur. Ama bu yöntemler Zehra’yı tatmin etmez. Filmde çocuğun oyuncağına olan duygusal bağ konu alınmıştır. Tabii bu oyuncak canlı bir civciv olunca işler biraz karışmaktadır. Keyifle izleyeceğiniz bir aile filmi.

 2. avatar
    tunahan Mart 3, 2016 05:15:10

  zamane çocuklarına izletilmeli, belki zehrayı örnek alırlar. kısa ve bir o kadar da derin anlam taşımış, gayet güzeldi.

 3. avatar
    berat derecicek Mart 5, 2016 23:01:04

  Zehranin gercek ismi ne?

 4. avatar
    Mustafa İsmail T. Haziran 28, 2016 16:50:36

  ’’Aşura Kültürü’nün İmam Humeyni’deki Tecellileri’’ adlı kitaptan alıntıladığınız yazı ile; 7 Tir Faciasının neden ’’İkinci Kerbela Olayı’’ şeklinde anıldığını anladım. Ve Uhud Savaşı, Kerbela Vakası ve 7 Tir Olayındaki şehitlerin sayısının neden hep aynı (73) olduğunu da.

  Allah razı olsun.

 5. avatar
    Ömer Kara Haziran 28, 2016 16:57:34

  ’’Böylece biz sizi, insanlara ’şahid’ olmanız için ’vasat’ bir ümmet kıldık. Ve; Resul’ü de sizin üzerinize bir ’şahid’ kıldık…’’ (Bakara: 143); Ayet-i kerimesinden mülhem olarak diyebiliriz, ki; tek başına bir ümmet olan Hz. Hüseyn, vasat (orta) bir noktada, şahidlik yapıp şehadette bulunmaktadır. Yüce Resul’ün, kendisine ve şehadetine şahid olması kaydıyla!… Vasat bir ümmet ve şahid oluşu ise, sibak (selef) ve siyakı (halefi) ile vücûd bulmaktadır. Biri; Uhud’un Seyyid’üş-Şühedası olan Hz. Hamza ve yetmişiki yâranı, diğeri ise; İnkılab’ın Seyyid’üş-Şühedası olan Muhammed Beheşti ve yetmişiki yaranıdır… Bu da, Kerbela’nın ayrı-lâtif bir tevâfukatıdır. Ve’s-selam…

  Subhanallah! Ne büyük bir teşhis! Bu kitabı mutlaka okumalıyım!

 6. avatar
    Şehriban Haziran 28, 2016 17:00:01

  Evet; ’’Aşura Kültürünün İmam Humeyni’deki Tecellileri’’ adlı kitap eşsizdir ve okunması gerekir.

 7. avatar
    Hazal Haziran 28, 2016 17:06:39

  Ümmetin ilki, ortası ve sonunda bulunan bu şehidler kafileleri (Uhud Şehitleri, Kerbela Şehitleri, 7 Tir Şehitleri) hakkında eserler verilip, halkın marifet dünyasına dalmasına vesile olmak ve şehadete teşvik etmek için filmler yapılmasını emreden rehber-i muazzam’a canlar feda!

  Evet, bu şehit kafileleri hakkında eserler verilmeli. Şükür ki; İran İslam İnkılabının sanatkârları Uhud Şehitleri hakkında filmler yaptı (Musab bin Umeyr filmi gibi) ve Kerbela hakkında da (Kerbela, Elçi, gibi dizi filmler) ancak 7 Tir Olayı hakkında hiç film yok maalesef. Ve inşallah gayretli müslüman sanatkârlar, gelecek eserlerinde bu konuya daha çok odaklanırlar.

Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.