Hükümdar Peygamberler
720P

Hükümdar Peygamberler

 Ülke: 

İsrailoğulları, Mısır'da firavunların kölesi olarak yaşıyorlardı. Allah, onları cahillikten ve Firavun'un elinden kurtarmak için peygamber Musa'yı gönderdi. Musa (a.s) İsrailoğlullarını Mısır'dan kutsal topraklara doğru hareket ettirdi. Bu yolculukta İsrailoğulları Musa'nın (a.s) büyük mucizesine ve firavunun boğulup ölmesine şahit oldular. Hz. Musa (a.s) Allah'ın emirlerinin yazılı olduğu toprak levhaları İsrailoğullarına armağan getirmek için dağa çıktı. Fakat döndüğünde insanları Samiri'nin yaptığı altın buzağı heykeline taparken buldu. O dağdan on emirle dönmüştü ancak İsrailoğulları onun çok kısa yokluğunda yoldan çıkmışlardı. O'nun vefatından sonra on emir levhası ve emanetleri kutsal tabut adında bir sandıkta saklandı. Bu animasyon-film Hz. Musa'dan sonra İsrailoğullarının ve onlara gönderilen hükümdar ve peygamberlerin hikâyesini Kur'an-ı Kerim ışığında anlatıyor. Film, Bakara Suresi'nin 246, 247, 248, 249, 250 ve 251. ayetlerinden yola çıkılarak hazırlanmıştır.

 5.172İZLENME

 14BEĞEN

 1BEĞENME

Detay
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
0Favori Ekle Sonra İzle
0.0
Toplamda oy verildi.
Sorun Bildir
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
 1. avatar
    Mirza Han Nisan 17, 2016 01:08:09

  Madalyonun iki yüzü olan İsrail askerleri ile IŞİD askerlerini avlamak güzeldi. Sunum için teşekkürler.

  Ancak daha kapsamlı ve büyük oyunlar yok mu İran’dan? Onları da bizimle paylaşsanız?

 2. avatar
    Mustafa Nisan 17, 2016 01:14:42

  Bahsettiğiniz türden bilgisayar oyunları çoktur. Ancak ben en çok İranlı Amytis Oyun Şirketinin yaptığı مبارزه در خلیج عدن (Mübareze Der Halic-i Aden / Fighting in Aden Gulf / Aden Körfezinde Savaş) adlı bilgisayar oyununu sevdim. Bu oyunda İranlı Müslüman askerler deniz korsanlarına karşı savaşıyor, esirleri kurtarıyor. Kurgusu iyi, grafikleri yüksek ve en önemlisi her şeyiyle gerçekçi bir oyun. Tavsiye ederim.

Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.