Nergis Abyar

Doğum Yeri : Tahran Doğum Tarihi : 1970 İranlı kadın şair, yazar, senarist ve yönetmen نرگس آبیار (Nergis Abyar) Tahran'da dünyaya geldi. Üniversitede Fars edebiyatı okudu. Zamanının çoğunu yazarlığa ayırdı ve çocuk, genç ve yetişkinler için 30'dan fazla masal ve hikaye kitabı yayımladı. İran-Irak savaşı hakkında romanlar da yazdı. Kısa belgeseller çekerek sinema kariyerine başladı. Narges Abyar, daha sonra kendi hikaye kitaplarından esinlenerek senaryo yazıp film yönetmeye başladı. Üçüncü Göz adlı romanından esinlenerek Track 143 filmini yönetti. Uluslararası birçok film festivalinde ödüller kazanan Nefes (2017) filmi ile sinema alanında da dünyaya ismini duyurdu. Narges Abyar'ın "Fil, Kelebek ve Kuş" adlı masal kitabı Türkçeye kazandırılmıştır.
Nergis Abyar Haberleri Tümünü Gör
İran'lı kadın film yapımcısı Nergis Abyar, Amerikan rejimi başkanı Trump'a çağrıda bulundu: İran'ın necip kültürünü tanımak için benim yaptığım filmi izle!
  •   1.266
  •   0
İran’ın 90. Oscar Ödülleri için "yabancı dilde en iyi film" adayı, Nergis Abyari'nin yönetmenliğini yaptığı “Nefes” oldu.
  •   997
  •   0
Nergis Abyar Resimleri Tümünü Gör
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.