Yerimde Olsan
720P

Yerimde Olsan

 Süre: 2 Dakika

 Ülke: 

  

İranlı Safir Film ekibinin sunduğu kısa bir film.

 1.546İZLENME

 6BEĞEN

 0BEĞENME

Detay
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
1Favori Ekle Sonra İzle
0.0
Toplamda oy verildi.
Sorun Bildir
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
 1. avatar
    Şehadet Aşığı Ağustos 9, 2016 11:38:25

  Muhammed Hüseyin Mehdeviyan yönetmenliğindeki ’’İstade der Gubar’’ (Tozda Duranlar) filmi, İran sinemasının bu yılki ürünlerinden biri olarak 34. Fecr Film Festivali’nde parlayan bir diğer eserdir. Film 3 değişik dalda Billur Simurg ödülünü alırken en iyi film ödülüne de layık görüldü.

  Film, kutsal savunma döneminin komutanlarından Hacı Ahmed Mutevessiliyan’ın çocukluk döneminden savaş cephelerine katılarak, kaybolması yıllarını işliyor. Filmde kutsal savunma yıllardan geriye kalan şehitlere ait orjinal sesleri kullanılmış ve çekilen savaş sahneleri inanılmaz derecede gerçekçi ve profesyoneldir. Yönetmen Muhammed Hüseyin Mehdeviyan kendi karnesinde, kutsal savunma yılları ve savaşçıların yaşam hikayeleri konusunda bir kaç film daha bulunduruyor.

  Filmin kahramanı ’’Hacı Ahmet Mütevessiliyan Yezdi’’ 1954 Tahran doğumlu ve Saddam tarafından dayatılan savaş döneminde, 27. Muhammed Resulullah (s.a.a) tümeninin komutanı idi. Kendisi 1983 yılında Lübnan’da siyonist rejim güçleri tarafından kaçırılan (İran ve Suriyeli) 4 diplomattan biridir. Olaydan 33 yıl geçmesine rağmen kendisi ve beraberindekilerin akibeti hala bilinmiyor. Bazı haber kaynakları o dönemde kendisinin Siyonist rejim tarafından şehid edildiğini bildirirken, diğer bazıları onun şehid olmadığını ve hapiste olduğunu yazdı. Her halukarda ’’Tozda Duran’’ filmi ebedileşen bu mücahidin yaşamı ve sayısız cihadını işliyor.

  Kaynak: Pars Today Türkçe

 2. avatar
    Nazmi Güler Ağustos 9, 2016 12:00:03

  İsrail tarafından kaçırılan İranlı dört subay ve diplomatın isimlerini ve mesleklerini söyler misiniz? Pek bilgi bulamadım da. Teşekkür ederim

 3. avatar
    Admin Ağustos 9, 2016 12:10:10

  1- Askeri danışman ve komando tugayı komutanı olarak hizmet veren Hacı Ahmet Mütevessiliyan
  2- İran’ın Beyrut Büyükelçiliği maslahatgüzarı Seyyid Muhsin Musavi
  3- Büyükelçilik Teknisyeni, Taki Rastigar Mukaddem
  4- IRNA (İslam Cumhuriyeti Haber Ajansı) muhabiri Kâzım Ahevan

  Hâla hayatta olup İsraillilerin elinde tutsak olma ihtimalleri büyük. İran bu 4 diplomatın serbest bırakılması için BM’ye baskı yapmıştı ancak BM her zamanki gibi İsrail’i korudu.

Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.