Ferecullah Silahşör

Doğum Yeri : Kazvin Doğum Tarihi : 1952 İranlı yönetmen Ferecullah Silahşör-niya (فرج‌الله سلحشورنیا) Kazvin Eyaletinde doğdu. Aktörlük kariyerine Muhsin Mahmelbaf'ın "Nasuh Tövbesi" filminde oynayarak başladı. Bunun ardından başka birkaç filmde de rol aldı. Daha sonra ise oyunculuğu bırakarak senaryo yazmaya ve film yönetmeye başladı. Dini konulu Televizyon Dizileri yazıp yönetti. Dizilerinde özellikle Peygamber ve Evliyaların hayatlarını işledi.

Dizilerinden "Ashab-ı Kehf", "Eyyüp Peygamber" ve "Yusuf Peygamber" en meşhurlarıdır. Ferecullah Silahşör, İran İslam Cumhuriyeti Sanat Kurumunun kuruluşunda etkili bir rol almıştır. "Hz Musa" dizisini çekimlerine başladıktan bir müddet sonra kanser hastalığına yakalanıp 27 Şubat 2016 tarihinde vefat etmiştir.

Ferecullah Silahşör Haberleri Tümünü Gör
İran İslam Cumhuriyetinin önümüzdeki sene çekimine başlayacağı Hazreti Musa (a.s) dizisinin yapımcısı son gelişmeleri açıkladı
  •   415
  •   0
Resul Molla Gülipur'un yönettiği Gece Uçuşu adlı İran filmi, Aşura öğretileri ile hâla güncelliğini koruyor.
  •   1.067
  •   0
Ferecullah Silahşör Resimleri Tümünü Gör
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.