Said Sultani

Doğum Yeri : Aligoderz İranlı yönetmen سعید سلطانی (Said Sultani) Aligoderz'de dünyaya geldi. Tahran Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun oldu. Bir süreliğine öğretmenlik yaptı fakat yönetmenlik işi ve TV projeleri sebebiyle öğretmenlikten istifa edip tüm zamanını yönetmenliğe ve vidyo düzenlemeye ayırdı.

Said Sultani, yönetmenliğe bir kısa film ile başladı. Ardından birkaç Televizyon dizisi yazıp yönetti. "Yağmurdan Sonra" (2000) adlı meşhur dizisi ile ün kazandı.

Ardından "Gençlik" (2001), "Aşkın Yolu" (2004), "Kar ve Menekşe Yılları" (2006), "Şükrane" (2007), "Sitayiş 1-2-3" (2009-2014) ve "Saat 0" (2012) gibi birçok dizi yönetti.

Said Sultani; "Bilmediğim Sen" (1990) gibi filmlerde yardımcı yönetmenlik, yapımcılık ve aktörlük de yamıştır.

Said Sultani Haberleri Tümünü Gör
İran İslam Cumhuriyeti yapımı popüler dizi Sitayiş, 30 bölümlük üçüncü ve son sezonu ile IRIB televizyonunda gösterime girecek. Yeni Kaynak
  •   155
  •   0
İran yapımı Sitayiş dizisinin üçüncü sezon çekimleri devam ediyor
  •   2.167
  •   0
Said Sultani Resimleri
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.