Afgan göçmenleri konu alan film Malatya'da seyirciyle buluştu

Afgan göçmenleri konu alan film Malatya'da seyirciyle buluştu 09 Nisan 2018

İran İslam Cumhuriyeti'nde sinema bölümünden mezun olan Abbas Muhammedi'nin, Afgan göçmenlerin yaşadığı sorunlardan yola çıkarak çektiği "Sessiz Gözyaşları" filmi Malatya'da seyirciyle buluştu.

Senarist ve yönetmenliğini Abbas Muhammadi'nin yaptığı film, Malatya'da Büyükşehir Belediyesi ile Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünün katkılarıyla Şehit İbrahim Tanrıverdi Kültür ve Sanat Sokağı'ndaki Sanat Merkezi'nde gösterildi.

ÇOK MUTLUYUM

Gösterim öncesi gazetecilere açıklama yapan Abbas Muhammadi, Afgan göçmenlerin yaşadıkları sorunları, "Sessiz Gözyaşları" adlı sinema filmiyle beyaz perdeye yansıttıklarını söyledi.

Filmin daha önce Afganistan ve Trabzon'da seyirciyle buluştuğuna aktaran Muhammadi, "Film seyirciyle buluşuyor, çok mutluyum. Malatya'dan sonra filmi tekrar Afganistan'da seyirciyle buluşturacağız. Afgan göçmenlerin yaşadığı sıkıntıları ve acıları filmde anlatmaya çalıştık. Yaşanan sıkıntıları, gelecek nesillerin de görmesini istiyoruz." diye konuştu.
  • Beğen
    5
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 1 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
rohollah 20 Mayıs 2018, Pazar
yönetmenim Sana başarılar diliyorum .