İran sinemasından depremzedelere yardım eli

İran sinemasından depremzedelere yardım eli 16 Kasım 2017

"Kız Evi" filminin kadrosu, Kirmanşah eyaletindeki depremzedelere yardım etmek amacıyla bu filmin dün İran genelindeki ekranından elde edilen gelirinin bu acı olayın mağdurlarına tahsis edileceğini açıkladı.

Şehram Şah Hüseyni'nin yönetmenliği ile yapılan "Kız Evi" filminin kadrosu, İran'ın batısında yer alan Kirmanşah eyaletindeki depremzedelere yardım etmek amacıyla bu filmin dün İran genelindeki ekranından elde edilen gelirinin bu acı olayın mağdurlarına tahsis edileceğini açıkladı.

"Kız Evi" filminin başlattığı hareketin kısa bir zamanda diğer eserlere de yayılacağı bekleniyor. Sözü geçen filmin yapımcılığını Muhammed Şayeste üstlenirken, oyuncu kadrosunda da Hamed Behdad, Baran Koseri ve Pegah Ahengerani gibi ünlü isimler yer alıyor.

Pazar gecesi İran-Irak sınırında gerçekleşen 7,3 büyüklüğündeki deprem İran'ın batı eyaletlerinde de hissedildi.

İran’ın batısında bulunan Kirmanşah eyaletine bağlı Serpol Zahab, Kasr-i Şirin, Cavanrud, Salas-i Babacani ve Gilan Garb ilçelerinde büyük hasar oluştu.

Ulaşılan son bilgilere göre, depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 432 kişiye ulaştığını bildirildi. Yaralı sayısı ise 7817 kişi olarak açıklandı.

ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumu, merkez üssü Irak'taki Halepçe'nin 32 kilometre güneybatısı olan depremin, 33,9 kilometre derinlikte meydana geldiğini duyurdu.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    2
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 1 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
murathan 16 Kasım 2017, Perşembe
işte yardım sever iran halkı. :((