İranlı tiyatrocular depremzedeler için Kanada'da sahneye çıkacak

İranlı tiyatrocular depremzedeler için Kanada'da sahneye çıkacak 02 Aralık 2017

“Vaçik” tiyatro grubunun Kanada'da Tufan Mehrdadiyan tarafından yönetilen "Gurbet Diyarın’da Günbatımı" adlı bir oyunu sahnelendireceği belirtildi.

İranlı aktörlerden oluşan “Vaçik” tiyatro grubu, “Vancouver’deki İranlılar”  tiyatro grubunun işbirliğiyle Kanada'da Tufan Mehrdadiyan tarafından yönetilen "Gurbet Diyarında Günbatımı" adlı bir oyunu sahnelendirecek.

Başarılı İranlı yönetmen ve senarist Behram Beyzai’nin kaleme aldığı "Gurbet Diyarın’da Günbatımı" adlı oyunun bugün Perşembe Vancouver kentindeki "Pal Studio" tiyatro salonunda yerel saatle 19:30’da iki sansta tiyatro severlerle buluşacak.

“Vaçik” tiyatro grubu, Vancouver'de yaşayan İranlı sanatçılar ve aktörlerle birlikte, oyundan elde edilen tüm gelirleri İran’ın Kirmanşah eyaletindeki deprem mağdurlarına tahsis etmeye karar verdi. Bu tiyatro grubu, geçtiğimiz 23 Nisan’da Behram Beyzai’nin kaleme aldığı ve Tufan Mehrdadiyan yönettiği "Bez Bebekler” adlı eseri Vancouver kentindeki “Presentation House” tiyatro salonunda Kanadalı izleyicilere sunmuştu.

Bez bebek tarzıyla oynanan "Gurbet Diyarında Günbatımı" başrollerinde Mahan Al Davut, Muhammed Rıza Bahar, Rıza Rad, Elnaz Rızai ve Mahsa Karagözlü yer alıyor.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    0
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir