İranlı yönetmen İzmir'de 3 kısa film çekti

İranlı yönetmen İzmir'de 3 kısa film çekti 12 Mayıs 2018

İranlı yönetmen Tarihi Asansör'de kısa film çekti

İran Film Günleri etkinliği için geldiği İzmir'de öğrencilerden hayal kurdukları aşk hikayeleri anlatmalarını isteyen Ruhullah Hicazi, tarihi mekanda geçen 5 dakikalık 3 film yaptı.

İranlı yönetmen Ruhullah Hicazi, İzmir'deki Tarihi Asansör'de geçen 3 aşk hikayesini kısa filme dönüştürdü.

Hicazi, yaptığı açıklamada, İran Film Günleri etkinliği için geldiği İzmir'de Tarihi Asansör'den çok etkilendiğini, ardından burada film çekmeye karar verdiğini söyledi.

İzmir'de, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Film Tasarımı Bölümü öğrencileriyle de bir araya geldiğini anımsatan Hicazi, bu görüşmede kendilerinden Tarihi Asansör'de hayal ettikleri bir aşk hikayesini anlatmalarını istediğini dile getirdi.

Öğrencilerden çıkan bu hikayeleri filme dönüştürdüğünü anlatan Hicazi, "Bu hikayelerden 5 dakikalık 3 kısa film çektik." diye konuştu.

Tarihi Asansör'deki çekimleri izleyen DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik ise senaryoları beğendini vurguladı.

Öğrencilerden Mahmut Duyan, İranlı yönetmenle çektikleri filmlerin kendileri için büyük bir tecrübe olduğuna işaret etti.

Yeni Kaynak
  • Beğen
    1
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir