Kırkayak (2018) filmi İran sinemasında hasılat rekoru kırdı

Kırkayak (2018) filmi İran sinemasında hasılat rekoru kırdı 08 Ağustos 2018

Ebul-Hasan Davudi'nin yönettiği Kırkayak (2018) adlı komedi filmi, İran sinema tarihinin hasılat rekorunu kırdı.

Saman Mukaddem'in yönettiği İspermeçet Balinası (2) ve Manuçehr Hadi'nin yönettiği Dikiz Aynası filmleri İran sineması hasılat rekorunu elinde bulunduruyordu.

Ancak İranlı yönetmen EbulHasan Davudi'nin yönettiği هزارپا (Hezar-pâ / Millipede / Kırkayak) (2018) adlı komedi filmi 210 Milyar İran Riyalinin üstünde edindiği hasılatı ile yeni bir rekor kırdı.

Kırkayak filminin (2018) konusu şöyle: Rıza adlı bir suçlu, gazilere özel bir hastahanede zengin bir doktor hanımın bir gazi ile evlenmeye ahd ettiğini öğrenir. Bir bacağı olmayan Rıza da doktor ile evlenmeyi istemektedir. Ancak işler sarpa sarar.

Mihran Ahmedi, Sepend Emir Süleymani, Rıza Attaran, Sera Behrami, Muhammed Cevat İzzeti, Şuhre Luristani ve daha birçok başarılı oyuncu filmde rol alıyor.

Yeni Kaynak
  • Beğen
    1
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 1 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Üye
  61komurcu 09 Ağustos 2018, Perşembe
MaşaAllah
İMZA
forumvahdet.