Kupal (2017) Hırvatistan'da İran sinemasını temsil edecek

Kupal (2017) Hırvatistan'da İran sinemasını temsil edecek 09 Ağustos 2017

İranlı yönetmen Kazım Mollayi’nin yaptığı “Kupal” adlı film, Hırvatistan’da düzenlenecek Uluslararası Split Film Festivali’nde gösterilecek.

Sinemacı Kazım Mollayi’nin yazıp yönettiği “Kupal” isimli film, bu sene 22’ncisi Hırvatistan’da düzenlenecek Uluslararası Split Film Festivali’nin ana yarışma dalında gösterilecek. “Kupal” filmi Avusturya, İspanya, Çin, Meksika, Filipinler, Hırvatistan, Hindistan ve Güney Kore sinemasını temsil eden eserlerle büyük ödül için rekabete girecek.

Çevre ve hayvan koruma konusunu anlatan filmin özeti şölye: Hayvan doldurma sanatçısı Doktor Ahmet Kupal’ın yeni yıl gecesi dehşet dolu bir maceraya dönüşüyor. Doktor Kupal o gece hayatındaki en zor sorunla karşılaşacaktır.

Şaron isimli bir köpeğin de oynadığı filmin başrollerinde: Loven Haftvan, Nazenin Farahani ve Purya Rahimi yer alıyor.

Geçenlerde “Kupal”, Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da düzenlenen Uluslararası Around Film Festivali’nin “En İyi Film Ödülü”nü kazanmıştı.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    1
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir