720P
Rüsvai
Altyazı

Rüsvai

Rüsvai (Rüsvaylık) filmi; idealizm ve adaleti ve sahte dindarlığa karşı İslami irfan ve mistisizmi inceliyor.

 12196İZLENME

 19FAVORİ

 8.1İMDB

Detay
 1. Rüsvai  
 2. Rüsvai  
 1. 720P
  Allah Yakındır
  Allah Yakındır
  Köyündeki insanlar Rıza'yı pek aklı başında olmayan bir genç olarak biliyorlar. Rıza anayol selden zarar gördüğü için motosiklet-taksiciliği yaparak insanları taşımaktadır. Bu esnada yolculardan ...
  •   Tür : Aile, Dram, Romantik
  •   İzlenme: 34268
  •   226
     36
  •   Vizyon : 2006
  •   Süre : 86 Dk.
  IMDb9.0
  Altyazı
  720P
  Rüsvai 2
  Rüsvai 2
  "Allah şefkat tokadı ile sizleri titretmeden, siz kendiniz titreyin ve kendinize gelin." Hacı Yusuf'un halka ve yöneticilere söylediği bu sözler ve ilahi azap ihtarı ülkeyi karıştırır.....
  •   Tür : Dram, Tasavvuf
  •   İzlenme: 2655
  •   22
     0
  •   Vizyon : 2016
  •   Süre : 90 Dk.
  IMDb0.0
  Altyazı
  720P
  Elma ve Selma
  Elma ve Selma
  Genç bir din öğrencisi olan Sadık bir elma yer ve sahibinin rızasını almak için yola koyulur....
  •   Tür : Aile, Dram, Tasavvuf
  •   İzlenme: 14434
  •   121
     22
  •   Vizyon : 2011
  •   Süre : 80 Dk.
  IMDb7.9
  Altyazı
  720P
  Altın ve Bakır
  Altın ve Bakır
  Seyyid Rıza; eşinin MS (Multipl Skleroz) hastası olmasından sonra, edindiği İslam ilmini hayata geçirmek zorundadır. Film, Tahran'daki günlük hayat ile, en derin ve en temel İslami öğretiyi, yani aşkı; Hafız...
  •   Tür : Aile, Dram, Romantik
  •   İzlenme: 34346
  •   182
     23
  •   Vizyon : 2011
  •   Süre : 93 Dk.
  IMDb9.3
  Altyazı
  720P
  Rüsvai
  Rüsvai
  Rüsvai (Rüsvaylık) filmi; idealizm ve adaleti ve sahte dindarlığa karşı İslami irfan ve mistisizmi inceliyor....
  •   Tür : Dram, Tasavvuf
  •   İzlenme: 12196
  •   91
     13
  •   Vizyon : 2012
  •   Süre : 101 Dk.
  IMDb8.1
  Altyazı
  Yorum Alanı 30 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
Mürteci 24 Mart 2016, Perşembe
Sahte dindarlık, onur ve diğer söylemlere karşı gerçek ve pratik İslami irfan ve tasavvufun işlendiği harika bir film.

Bu İslami film beni derinden etkiledi. Özellikle filmde sürekli olarak okunan şiirler. Hem Farsça dilinin tatlılığı hem de bu şiirlerin manası mest edici.

Filmi herkese tavsiye ederim.
Avatar
Ziyaretçi
Halil İbrahim 24 Mart 2016, Perşembe
Çok güzel ve etkileyici bir film.
Avatar
Ziyaretçi
Hallac-ı Mansur 24 Mart 2016, Perşembe
İrfan ve Tasavvufu sadece tarihi dizilerde değil, güncel konulu sinemalarda işleyebilmek.. İran İslam İnkılabı ve halkının İslam tarihinden hiç kopmadığı, aksine onu ihya ettiğinin isbatıdır bence.

Her hâlükarda İslami İran sinemasını, ’’Altın ve Bakır’’, ’’Elma ve Selma’’, ’’Allah Yakındır’’ ve ’’Rüsvai’’ gibi nice güncel irfani-tasavvufi meyveleri için tebrik ederim.

Allah muvaffak etsin ve devamını getirsin inşaAlah.
Avatar
Ziyaretçi
Fatma Zehra Demir 24 Mart 2016, Perşembe
Muhteşem bir filmdi. Gözlerim doldu.

Bu ilk filmden üç yıl sonra, yani 2015 yılında; Mihran Recebi, Fahrettin Sadık-Şerif ve Seher Kureyşi gibi oyuncuların da bu güzel ekibe katıldığı ’’Rüsvai 2’’ adlı film çekilmiş. Acaba onu da paylaşır mısınız? Teşekkürler.
Avatar
Ziyaretçi
Leyla 25 Mart 2016, Cuma
Çok güzel bir film.
Avatar
Ziyaretçi
Mirza Han 26 Mart 2016, Cumartesi
’’Biz bu Kur’ân’ı bir dağa indirseydik, Allah’ın korkusundan onu baş eğmiş, parça, parça olmuş görürdün. Bu misalleri düşünsünler diye insanlara veriyoruz.’’ (Haşr Suresi, 21. ayet) ile başlayan bu dini film, ’’..ve akibet müttakilerindir.’’ (Kasas, 83) ayeti ile hatmoluyor.

’’Rüsvaylık’’ (Utanç) filmi, insanların yanında itibar ve şöhret sahibi olmanın değil, Allah (c.c.) katında değerli olmanın gerektiğini anlatan harika bir eser.

Hacı Yusuf’un filmdeki sözleriyle; bizler ’’Hep İnsanlar ne der? diye düşünüyoruz. Ancak, Allah ne der? hiç düşünmüyoruz.’’

Mutlaka izlenmesi gereken bir film.
Avatar
Ziyaretçi
Mustafa Hüdaverdi 26 Mart 2016, Cumartesi
Filmdeki sohbetlerden birisinde nakledilen; ’’Allah dilediğini yüceltir dilediğini alçaltır.’’ (Al-i İmran, 26) ayeti üzerine kurgulanmış harika bir dini film. Mutlaka izleyin.
Avatar
Ziyaretçi
baysav 26 Mart 2016, Cumartesi
Elbette, film yorumlarına çok güzel olmuş gibi kendi düşüncelerinizi ifade eden cümleler yazabilirsiniz. Fakat benim naçizane fikrim bir kaç tık daha ileriye gidelim, sinemayı, filmi tartışalım biraz daha etkilendiğimiz sahneleri konuşup içeriğinden bahsedelim, filmi çözümleyelim. Bunları neden yazıyorum ben daha önceki yorumlarımda da yazmıştım. Gerçekten İran sinemasını takip eden aynı zaman sinema tv de master yapan bir öğrenciyim. Birilerimizin fark edemediği ayrıntıları farketmesini sağlarız kim bilir. Bundan sonraki izlenen filmleri belki daha farklı açılardan izlemeye çalışırız. Herkese şimdiden iyi seyirler teşekkürler.
Avatar
Ziyaretçi
Bay sav 27 Mart 2016, Pazar
Ekber Abdi, aslında bir komedi film ve tiyatro sanatçısıdır. Eğer bunu biliyor olarak filmi izlemeye başlasaydık filmin gidişatını çok farklı düşünüyor olabilirdik.
Mesela başrol bayan oyuncusunun, tesadüf girdiği evin sahibinin şehvetine düşkün bir din görevlisi olmasıyla film bambaşka bir hale bürünür sonuç bölümü çok farklı şekilde etkilenebilirdi. Tabi hal böyle olunca verilen tepkilerde çok farklı olurdu. Burada şunu görüyoruz bir komedi sanatçısının tasavvuf yönü ağır basan filmlerde de oynadığı karakteri başarılı bir şekilde canlandırıyor olması.
Diğer yardımcı roldeki ana karakter oyuncusu, görünenle yaşantı arasındaki farklılığı gözler önüne sererek toplumdaki din istismarlığının varlığını anlatmaktadır. Ayrıca filmde dine ait bilgiler çok fazla verilmekten kaçınılmış diye düşünüyorum. Filmin anlatmak istediği en önemli mesajda; Duyduğun ve gördüğünün doğru yada yanlış olduğu kanısına varmadan önce, yapılan şeyin niyetini anlayabilmektir.
Avatar
Ziyaretçi
Zülfikâr 30 Mart 2016, Çarşamba
Eşsiz bir irfani film. İşte bu gibi filmler sebebiyle İran sinemasına tutkunum. Allah İslami İran’ı muvaffak etsin.
Avatar
Ziyaretçi
Yahya 31 Mart 2016, Perşembe
Nâm-ı Hudâ (Allah adı) ile başlayıp yine onunla biten harika bir film. Teşekkürler.
Lütfen bu filmin ikincisini (Rüsvai 2) de Türkçeye çevirin.
Avatar
Ziyaretçi
Hasbunallah 09 Nisan 2016, Cumartesi
’’Dost (Rabbim), boynuma bir zincir takıp istediği yere sürüklüyor.
Allah’ım, beni imtihan etmek mi istiyorsun?
Et, canım sana feda. Razı olduğuna razıyım.’’

Tevekkülü öğreten harika bir tasavvufi film. Helal olsun İran İslam Cumhuriyetine.

Lütfen bu tür filmleri paylaşmaya devam edin.
Avatar
Ziyaretçi
Belgeseldeki Mağdur Ceylan 11 Nisan 2016, Pazartesi
Çok güzel bir filmdi. Tavsiye ederim.
Avatar
Ziyaretçi
Rusvayi İblis 05 Mayıs 2016, Perşembe
İnsanı hayata yeniden bakmaya davet eden bir filmdir
Avatar
Ziyaretçi
abdullah kul 12 Haziran 2016, Pazar
her dakikası muhteşem. tam bir başyapıt. Altın ve Bakır, Cennetin Rengi, kalitesinde bir film. Çekenlerden Allah razı olsun. Filmi indiremiyorum. Site ticari sanırım. Bu tür filmleri sadakai cariye misali yaymak gerekir. Tüm halkın üst kalitede izlemesi gerekir. Keşke İran İslam devleti bu filmleri ücretsiz Türkiye'de yayınlasa ve yenikaynak sitesini de bu işin aracısı kılsa ve bu site de rızkını bu yolla kazansa.
Avatar
Yönetici
  Admin 14 Haziran 2016, Salı
Değerli İran sinema severi arkadaşımız. Bu endişeniz ve derdiniz için size teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. Ancak bilmelisiniz ki, biz ticari amaçla çalışmıyoruz. Sitemizde VIP veya diğer ücretli üyelik sistemleri yoktur. Ayrıca Yeni Kaynak sitemize reklam da almıyoruz. Yani, maddi kazancımız yok bu site ile; aksine site şablonu, domain ve hostingi için ücret ödüyoruz. Dolayısı ile bu işi maddi değil, manevi yarar ve kazanç için yaptığımız anlaşılmalıdır.

İran İslam Nizamının bu şekilde ama daha kapsamlı bir hizmet vermesi arzunuza gelince, İslam İnkılabının sinema kanalları mevcuttur. iFilmTV, SaharTV, vb İran’ın sinema kanalları ücretsiz olarak İran film ve dizilerini Farsça orjinalleri, Arapça, Azerice, İngilizce vb. dillerde düblaj olarak yayımlamaktadır. IRIB Web TV ve Telewebion gibi resmi internet sitelerinin arşivlerinde de bu film ve diziler mevcuttur. Bu resmi sitelerde film ve dizileri ücretsiz olarak izleyip indirebilmeniz için imkan sunuluyor. Ancak film ve dizileri diğer ülkelerin dillerinde -mesela Türkçe veya başka bir dilde- yayımlamaları, diğer ülkelerin içişlerine karışmak olarak görülebilir. O sebeple İran bu dillerde hizmet vermiyor.

Ancak (sözde Türk sinemasından daha çok İslam ve Anadolu Kültürü koktuğu için) İran Sinemasına tutkun olan biz birkaç Anadolu insanı elimizden geldiğince çeviri yapıp bu filmleri halkımıza sunuyoruz. Ve sitemizde inşallah bu film ve dizileri izleyebilirsiniz. İndirme isteğinize gelince, site şablonunda böyle bir sistem yok maalesef. Üzgünüz. Anlayışınız için teşekkürler.
Avatar
Ziyaretçi
Rojda 02 Temmuz 2016, Cumartesi
Rüsvai (Skandal) filmini çok beğendim. Bu tür irfani-tasavvufi filmler artmalı bence. Asrımızın bu filmlere çokça ihtiyacı var. Gerçi filmin ikincisi de çıkmış. Şu anda İran sinemalarında gösterimdeymiş. Sabırsızlıkla Türkçe’ye kazandırılmasını bekliyoruz.
Avatar
Ziyaretçi
fatımatüzzehra 04 Ağustos 2016, Perşembe
sanırım uzun bir süredir içimi böylesi titreten bir film izlememiştim sonunda gözyaşlarımı tutamadım.. teşekkürler.
Avatar
Ziyaretçi
Melek 09 Ağustos 2016, Salı
Emeğinize sağlık
Avatar
Ziyaretçi
ziyaretçi 10 Ağustos 2016, Çarşamba
filmin sonundaki müziğin ismini bilen var mı nasıl bulabilirim?
Avatar
Yönetici
  Admin 10 Ağustos 2016, Çarşamba
Avatar
Ziyaretçi
abdullah 24 Ağustos 2016, Çarşamba
’’Size fasıklardan bir haber geldiğinde onu iyice araştırın’’
Film çok güzeldi.
Avatar
Ziyaretçi
dervişan 24 Ekim 2016, Pazartesi
gerçekten etkileyici bir filmdi. mesaj çok net verilmiş. bu filmdeki olaylar kah bir peygamberin kah bir evliyanın hayatında örnekleri bolca olan gerçek sahneler. bu yüzden etkileyici ve bu yüzden etkisi müthiş bir konu.. tebrikler..
Avatar
Ziyaretçi
Rojaz 19 Kasım 2016, Cumartesi
İRAN filmleri islamiyeti çok güzel anlatıyor. Bu film de gayet başarılı..
Rabbim yapanlardan ve vesile olanlardan razı olsun
Avatar
Ziyaretçi
Fakirane 07 Şubat 2017, Salı
İran sinemasından toplumsal bozulmuşluk ve itibar kavramları üzerine iyi bir film. Diyaloglar ve hikmetli kavrayışı ön planda tutan anlatımı ile etkileyici bir film.
Avatar
Üye
  birabdullah 01 Mart 2017, Çarşamba
hanımefendinin şallarının rengi de gidişatına uygun seçilmiş. kırmızı, siyah, beyaz, yeşil.
Avatar
Ziyaretçi
Leyl-i Nehar 23 Mart 2017, Perşembe
Çok güzel bir filmdi. Duygulu, insanın içine işleyen, acıklı.. Mutlaka izlenmeli.. :) İkinci filmi de var üstelik..
Avatar
Ziyaretçi
murat batbaş 12 Nisan 2017, Çarşamba
harika ve ötesi bir film.. içerik sağlam.. günümüz müslümanların durumunu da anlatıp veryansın ediyor resmen. herkese tavsiye ederim
Avatar
Üye
  xalxalok 21 Nisan 2017, Cuma
İranlı komedyen ve oyuncu Ekber Abdi, bizim toplum ile ne de çok benzer yanları var.
İMZA
xal
Avatar
Üye
  rcnumt 24 Nisan 2017, Pazartesi
Özellikle diyaloglar çok güzeldi. Not alma gereği duydum. Anlayana ders niteliğindeydi. Teşekkür ederim...
  Benzer Filmler
720P
Kirazın Tadı
Kirazın Tadı
Tahran'ın kenar mahallelerinden birinde arabasıyla dolaşarak, para karşılığında mezarına toprak atacak birini arayan orta yaşlı bir adamın hikayesi.....
 •   Tür : Dram
 •   İzlenme: 10128
 •   25
    9
 •   Vizyon : 1997
 •   Süre : 95 Dk.
IMDb8.1
Altyazı
720P
Damar
Damar
Birbirlerini sevseler de araları pek iyi olmayan anne-kızın ilişkisi madde bağımlılığı ile daha da kötüleşmektedir....
 •   Tür : Dram
 •   İzlenme: 857
 •   9
    0
 •   Vizyon : 2006
 •   Süre : 78 Dk.
IMDb0.0
Altyazı
720P
Delbaran
Delbaran
14 yaşındaki Afgan genç, Kaim, bir hava saldırısında annesini kaybeder. Bunun üzerine İran'ın Dilbaran eyaletine kaçar ve kafe işleten bir ailenin yanında çalışmaya başlar.....
 •   Tür : Dram
 •   İzlenme: 731
 •   3
    0
 •   Vizyon : 2001
 •   Süre : 93 Dk.
IMDb0.0
Altyazı
720P
Güneşe Düşen Gölge
Güneşe Düşen Gölge
Hazreti İmam Hüseyin'in (a.s) çağrısına yanıt vermek isteyen üç inançlı kadının hikayesi.....
 •   Tür : Dram, Tarihi
 •   İzlenme: 1174
 •   18
    0
 •   Vizyon : 2010
 •   Süre : 100 Dk.
IMDb0.0
Dublaj