Cennet
720P

Cennet

 Süre: 84 Dakika

 Ülke: 

  

İki genç ilim havzası talebesi (medrese öğrencisi) Almanya'da dinler konulu bir seminere katılacaktır. Medrese'nin başkanı Hacı Ağa Feraseti, onların gitmesine mani olur. Genç din talebeleri ise onu da ikna edip beraberinde götürme peşindedir.

 32İZLENME

 0BEĞEN

 0BEĞENME

Detay
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
0Favori Ekle Sonra İzle
5.0
Toplamda 0 oy verildi.
Sorun Bildir
 1. Cennetin Krallığı yönetmeni Selahaddin Eyyubi’yi çok yanlış anlatıyor
    9 ay Önce   180
  Cennetin Krallığı yönetmeni Selahaddin Eyyubi’yi çok yanlış anlatıyor İranlı tarihçi Hollywood'un tarihi gerçeklere tamamen zıt filmler yaptığına dikkat çekiyor
  İran animasyon filmi Cennetten Kurtuluş (2018) ödüle doymuyor
    9 ay Önce   795
  İran animasyon filmi Cennetten Kurtuluş (2018) ödüle doymuyor İran animasyon Filmi, Amerika Üniversal Festivalinin en iyi film ödülünü kazandı
  Cennetten Kurtuluş filmi yine bir film festivaline katılıyor
    9 ay Önce   556
  Cennetten Kurtuluş filmi yine bir film festivaline katılıyor İslami İran yapımı “Cennetten Kurtuluş” adlı animasyonun ABD düzenlenecek Uluslararası Orlando Barış ve Sinema Festivali’nde gösterileceği bildirildi.
  İran Yapımı, Cennetten Kurtuluş (2017) Filmi, 10 Farklı Ülkede En İyi Animasyon Seçildi
    9 ay Önce   792
  İran Yapımı, Cennetten Kurtuluş (2017) Filmi, 10 Farklı Ülkede En İyi Animasyon Seçildi İran yapımı, Cennetten Kurtuluş (2017) animasyon filmi, on farklı ülkede en iyi animasyon seçildi.
  Cennetten Kurtuluş (2017) Bir Büyük Ödül Daha Aldı
    9 ay Önce   767
  Cennetten Kurtuluş (2017) Bir Büyük Ödül Daha Aldı İran yapımı "Cennetten Kurtuluş" adlı animasyon, Seul Uluslararası Çizgi Film ve Animasyon Festivali'nin En İyi Animasyon Ödülüne layık görüldü.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
 1. avatar
    admin Mart 26, 2020 22:04:57
  -- Yazının Bu kısmı spoiler içermektedir. Görmek için tıklayınız. --

  İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızı genç Muhsin, havza-yı ilmiye (medrese)ye kaydolup ilahiyat bilimlerinde derinleşmeye başlar. Bir gün sosyal medyada yabancılara İslam’ı yaymak fikrinden etkilenir ve kendisine bir hesap oluşturur.
  Muhsin, nedense Alicia isimli Alman bir kızı da eklemiş ve ona Şehid Ayetullah Murtaza Mutahhari gibi İslami alimlerinin kitaplarının tercümelerini göndermiştir.
  Dinleri araştıran Alicia, Muhsin’i bir seminerde konuşması ve deist öğretmeni ile münazara etmesi için Almanya’ya davet eder.
  Lakin Muhsin’in henüz hazır olmadığını düşünen hocası Hacı Ağa Feraseti ona izin vermez.
  Acaba Muhsin ve en yakın dostu Pejman ne yapacaktır?

 2. avatar
    admin Mart 27, 2020 19:27:19

  FİLMDE ADI GEÇEN YAZARLAR VE KİTAPLARI:

  1- Filmdeki Hacı Ağa Feraseti’nin باغ وحش منظم (Nizamlı Hayvanat Bahçesi) kitabı gösteriliyor ki gerçekten bu isimde bir kitap var olduğunu sanmıyorum. Ama kitabın adı; Ayetullah el-Uzma Cevadi Amuli‘nin غرب یک باغ وحش منظم است (Batı; Nizamlı Bir Hayvanat Bahçesidir) adlı konuşmasına ithaf olabilir. Ancak bu konuda Türkçe olarak tafsilatlı araştırma yapmak isteyenler, yine bir İranlı yazar olan Mücteba Lari’nin “İslam ve Batı Uygarlığının Çehresi” isimli kitabına şuradan müracaat edebilirler: http://www.caferilik.com/kutuphane/book/islam-ve-batı-uygarlığının-çehresi

  2- Muhsin’in Alicea’ya Şehid Ayetullah Murtaza Mutahhari‘nin kitaplarını gönderdiğinden bahsediliyor ki Üstad Mutahhari’nin tüm Türkçe eserlerini şurada bulabilirsiniz: https://www.kevseryayincilik.com/murtaza-mutahhari

Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.