İran filmi Cennet, Avustralya Film Festivali’nde

İran filmi Cennet, Avustralya Film Festivali’nde

  Aralık 14, 2021

  89 Okunma

İslam Cumhuriyeti yapımı "Cennet" filmi, Avustralya Film Festivali'nde En İyi Film dalında aday gösterildi

İRNA Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre, İranlı yönetmen Ali Atşani’nin yönettiği “Cennet” adlı film, Avustralya Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü’ne aday gösterildi.

Avustralya Uluslararası Film ve Eğlence Festivali (IFEFA) ilk olarak Kasım 2014’te Sidney’de düzenlendi ve kuruluşundan bu yana ABD, İngiltere ve Hindistan da dahil olmak üzere uluslararası toplum tarafından desteklendi.

Bu festival, dünyanın her yerinden eser alma fırsatına sahip eşsiz bir etkinliktir. Festivalin amacı, Avustralya ile dünyanın geri kalanı arasındaki kültürel ve ekonomik bağları genişletmek ve derinleştirmektir. Festival, kültürel gelişime odaklanır ve kültürel çeşitliliği, çok kültürlülüğü, karşılıklı anlayışı ve uyumlu barışı teşvik ederek uyumlu bir uluslararası toplumun en yüksek standartlarına ulaşmaya çalışır.

IFEFA Festivali ayrıca atölye çalışmaları, yerel yeteneklere destek, yerel içerik üretimi, belgeseller ve dünyanın en iyi ve en gelişmiş film ve sanat dernekleri ile etkileşim sağlamayı hedefliyor.

Cennet filminin küresel dağıtımından sorumlu olan Amerikan web sitesi Brightlight Film’e göre Cennet filmi, Avustralya Film ve Eğlence Filmi Ödülü’ne (IFEFA) aday gösterildi.

Filmde İran’dan Mihran Recebi, Cevad İzzeti, Muhammed Ali Necefiyan, Saman Seffari, Kiyan Kavusi, Mesud Baharlı, Hamit Tevessüli, Mecid Mehindost ve Bita Atşani, Almanya’dan ise Olivia Burkat, Matthias Metz, Clatsida Robert ve Katherine Folus rol oynadı.

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.