720P
Che
Altyazı

Che

1979 İslam Devrimi ile İran halkı zorba şah rejiminden kurtulmuştur. Ancak ülke ve ordu henüz toparlanmamışken, marksist bir grup bunu fırsat bilir ve Kürdistan eyaletinin sözde bağımsızlığını ilan ederek Pave'ye saldırır. Dr. Mustafa Çamran ise barış ve huzuru sağlamak için bölgeye gider.

 4447İZLENME

 10FAVORİ

 0.0İMDB

Detay
 1. Che  
 2. Che  
 3. Che  
 1. İran Filmi 18 Ekim 2015
  İran filmi "Çayır" (2011) gösterime girdi....
  Haberi Oku   444   1
 2. İran Sineması Bir Çınarını Daha Kaybetti28 Ağustos 2016
  Davud Reşidi Hayata Gözlerini Yumdu...
  Haberi Oku   152   2
  Yorum Alanı 6 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Yönetici
  Admin 02 Eylül 2015, Çarşamba
Filmin Türkçe altyazısı ’’Rom33’’ rumuzlu hocamıza aittir. Biz sadece onun çevirisinde biraz düzenleme yapıp sunuyoruz.
Avatar
Ziyaretçi
İslam Caferov 02 Eylül 2015, Çarşamba
Şehit Dr. Mustafa Çamran’ın ’’İnsan ve Allah’’ ve ’’Ruhun İrfanla Yükselişi’’ adlı irfan ve tasavvufi kitaplarını okumuş, mest olmuştum.

Böyle bir İrfani kişiliğin Lübnan’da İsrail’e karşı, İran İslam İnkılabında ise ayrılıkçılar ve Saddam işgaline karşı cephede savaş vermesi, onun siyasi yönünün de güç ve azametini göstermektedir.

Film, Şehit Doktor’un muazzam hayatından bir nebzeyi bizlere sunuyor. Hem de müthiş bir sanat ile. Aksiyon ile Dramın doruğunda ancak eğiticiliğinden ödün vermeyen bir film. Herkese öneriyorum.

Evet; ’’Ç’’e; Çamran demektir. Ve bu filmden sonra araştırma ile Çamran’ın ’’Kürdistan Hainleri’’ adlı kitabını fark ettim ve merak etmeye başladım. İnşallah bu kitabı da temin edip okuyabiliriz. Teşekkür ederim.
Avatar
Ziyaretçi
muhammed ekinci 01 Kasım 2015, Pazar
sanat olarak çok güzel merak uyandıran ,üzüntü ve aksiyonun bir arada olduğu film ama sonucu çok basit ve saçma bir şekilde bitmiş çünkü ölümü göze alıp savaşan ve son aşamasında olan kürt güçlerine bir devlet anonsu dinletirip korkmaları, geri çekilmeleri sağlanıyor. Oysa korksalardı, kaçmaya niyetleri olsaydı zaten çok önceden savaşa başlamazlardı. Bağımsızlık uğrunda o kadar insanını şehit vermezdi. Ve İran taraflı olduğu için kürtler haksız, olmaması gereken bir ayaklanma içerisinde gösterilmektedir. Oysa bir milllet başka milletin egemenliği altında yaşıyorsa, o milletin dili yasaklanıyorsa, o millet yok sayılıyorsa savaş, isyan, tepki o millet için vazgeçilmez, meşru bir haktır.
Avatar
Ziyaretçi
Mustafa Palevi 01 Kasım 2015, Pazar
Yorumunuzu okudum. Filmin sanatsal değeri konusunda haklısınız ancak siyasi yorum boyutunda yanlışınız var.

Bence bu birkaç marksist çapulcunun korkup kaçmaları doğaldır. Çünkü dinlettirilen o anonsun sahibi ABD’nin bölgedeki en güçlü müttefiği olan ve binlerce yıllık arkaplanı bulunan zorba Şah rejimini yıkan kişidir. Evet, o Putkıran Humeyni’nin sesidir. Ve bu ses her inançsızı deliğine sokar.

Ayrıca siz filmi anlamamış ve İslami İran’daki yönetim sisteminden habersiz gibisiniz. İran ve Kürtleri ayrı görmeniz ilk yanlışınız. Halbuki Kürtler İran’ın en kadim ırkıdır. Ayrılıkçı olan ise sadece birkaç çapulcu marksist-komünist örgüttür ki İslam Devrimi zamanını fırsat bilmişler ve dindar Kürt halkını İran'dan ayırıp Rus kölesi bir devletçik kurmayı hedeflemişler ancak bu eylemlerinde başarısız olmuşlardır. Bu tarihi bir gerçektir.

İkinci hatanız ise ırk bazında devletlerin kurulması gerektiği inancınızdır. Halbuki, bu fikri cahillere aşılayan Doğu ve Batı bloku rejimlerinin hepsi Birleşiktir. Kendileri küçük devletçiklere bölünmemiş, aksine birleşip bir bütün olmaktalar (örneğin Birleşik Amerika Devletleri ve Avrupa Birliği, eski Sovyetler Birliği/şimdiki doğu bloku) ve öylece dünyayı sömürmektedirler. Buna karşı olarak mazlum halkların da birbirleri ile birleşmeleri ve bu bloklara karşı durmaları gerekir. Bölünerek emperyalizme karşı durulmaz.

Üçüncü hatanız İslami İran’daki eyalet sisteminden zerre miktar haberinizin olmaması. İran’da eyalet sistemi vardır ve Azerbaycan eyaletlerini Azeriler, Kürt eyaletlerini Kürtler, Belüç eyaletini Belüçler yönetir. Hatta askerlik-güvenlik güçleri başka beldeden gönderilmez. Yani, Kürdistan eyaletindeki bir yönetici, asker ve polis Kürttür. Azerbaycan eyaletindeki bir yönetici, asker ve polis Azeridir. vesaire. Yani, her belde, kendisinden olan kişilerce yönetilmekte ve güvenliği sağlanmaktadır ve diller yasaklanmış değildir.

Özetle, Batı ve Batı çarpılmışı sözde yerel medyanın ’’İran Kürtleri sevmiyor, onlara zulüm ediyor’’ gibi iftira ve yalanlarını papağan gibi tekrarlamadan önce bunları araştırmak lazım.

Vallahi İslami İran’daki sistem en güzelidir. Umarız Orta Doğu’daki her ülkeye böyle sistemler nasip olur. ves-selam.
Avatar
Üye
  alimustafa 30 Ağustos 2016, Salı
Amin ağabey amin..
İMZA
Anlaşılmak ve anlatmak uğruna mücadele ediyorsam elbet bir tutku sahibiyimdir.
Avatar
Üye
  alimustafa 30 Ağustos 2016, Salı
Film gayet güzel tavsiye ederim. Feriburz Arabniya oyunculuğu ayrıca güzel. Dr Çemran ruhu şad olsun.
İMZA
Anlaşılmak ve anlatmak uğruna mücadele ediyorsam elbet bir tutku sahibiyimdir.
  Benzer Filmler
720P
Miraçtakiler
Miraçtakiler
Muhammet cepheye gitmeye istekli bir gençtir ama babası buna karşı çıkar. Muhammed bir gece ansızın evden kaçıp savaşa gider ve babası da onu geri getirmek için peşine düşer.....
 •   Tür : Aksiyon, Dram
 •   İzlenme: 2733
 •   25
    2
 •   Vizyon : 2014
 •   Süre : 106 Dk.
IMDb7.6
Altyazı
720P
Senatör
Senatör
Senatör filmi, şah rejimi dönemindeki uyuşturucu şebekelerini konu alıyor....
 •   Tür : Aksiyon, Dram
 •   İzlenme: 1322
 •   37
    1
 •   Vizyon : 1983
 •   Süre : 114 Dk.
IMDb0.0
Altyazı
720P
Mülk-ü Süleyman
Mülk-ü Süleyman
İslami İran'ın Hz Süleyman Nebi (a.s) hakkındaki üçlü film serisinin ilki. Filmin resmi sitesi: www.kingdomofsolomon.com...
 •   Tür : Aksiyon, Tarihi, Dram
 •   İzlenme: 1486
 •   23
    1
 •   Vizyon : 2010
 •   Süre : 112 Dk.
IMDb0.0
Dublaj
720P
33 Gün
33 Gün
Temmuz 2006 Lübnan-İsrail savaşında İslami Direniş örgütü Hizbullah ve Ayt'al-Çab bölgesinin hikayesi.....
 •   Tür : Aksiyon, Belgesel, Dram
 •   İzlenme: 2873
 •   22
    2
 •   Vizyon : 2010
 •   Süre : 88 Dk.
IMDb0.0
Altyazı