1. İmam Ali (a.s)

  İmam Ali (a.s)

  IMDb : 0.0 20 Bölüm

  Peygamber-i Ekrem Hazreti Muhammed'in (s.a.a) vefatından 6 yıl sonra. Irak'ın Pers İmparatorluğuna sınır bölgesinde bir askeri karargâh kuruldu. Yeni kurulmuş İslam devleti orduları bu sınır bölgelerden Pers İmparatorluğuna yönelik çeşitli saldırılar başlattı. Bu karargâh zaman içerisinde hızla gelişti ve ordu yönetim merkezi olmakla birlikte Kufe ismini alarak büyük bir şehre dönüştü. İkinci halifenin ardından üçüncü halife Hz. Osman ve onun ardından da İmam Ali bin Ebu Talip (a.s) dönemlerinde Kufe şehri siyasi çekişmelerin ve kargaşaların gösterdiği bir bölge haline geldi. Ammar bin Yasir (r.a) ve Saad bin Ebu Vakkas (r.a) Kufe’nin valiliğini üstlenmişlerdi. Ancak maalesef daha sonra bu görev Velid bin Utbe gibi şahıslara verildi. Üçüncü halifenin sütkardeşi olan Utbe, Kufe valiliğine atandığı andan itibaren ilahi yasaların dışına çıkmış, kendi istek ve arzuları doğrultusunda insanlara türlü zulümler etmiş ve dini değerleri hiçe sayarak görmezden gelmişti.
  İmam Ali (a.s) 6.5 / 10 43 kullanıcı oyu.
  6.5
  ( Toplamda 43 oy verildi. )

      0.0   15.445

 1. İran yapımı Hz Musa (a.s) dizisinin çekimlerine başlandı
    5 sene Önce   4.305
  İran yapımı Hz Musa (a.s) dizisinin çekimlerine başlandı İran İslam Cumhuriyeti; Hazreti Musa (a.s) dizisinin çekimlerine Tahran'da başladı.
  İmam Ali Hamaney’in Tiyatro Üzerine Düşünceleri
    5 sene Önce   821
  İmam Ali Hamaney’in Tiyatro Üzerine Düşünceleri Cihan-şümul İslam İnkılabı Rehberi İmam Ali Hamanei, Hazreti Yakub (a.s) tiyatrosu üzerine düşüncelerini aktardı.
  İran ve Irak’ın İlk Erbain Yürüyüşü Festivali Ekim’de Başlıyor
    5 sene Önce   1.071
  İran ve Irak’ın İlk Erbain Yürüyüşü Festivali Ekim’de Başlıyor Irak ve İran'ın birlikte düzenleyeceği Aşk Yolu Uluslararası Film ve Fotoğraf Festivali Ekim 2017'de başlıyor.
  Hazreti İmam Hüseyin (a.s) ve Kerbela konulu animasyon filmi gösterime girecek
    5 sene Önce   2.096
  Hazreti İmam Hüseyin (a.s) ve Kerbela konulu animasyon filmi gösterime girecek Kiyanuş Dalvend'in yönettiği İran çizgi filmi "Nasur" (2016) İmam Hüseyin (a.s) ve Kerbela hadisesini konu alıyor
  İran dizileri Irak halkının beğenisini kazandı
    5 sene Önce   866
  İran dizileri Irak halkının beğenisini kazandı İran yapımı Hazreti Yusuf, Muhtarname ve İmam Ali (a.s) gibi dizilerin Irak halkı tarafından büyük ilgiliyle karşılandığı belirtildi.
Background
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
 1. avatar
    Shalish Ekim 19, 2017 17:33:03

  Ya Ali (e.s) canım sene feda olsun ağacan :((

 2. avatar
    Anonim Eylül 30, 2018 14:36:13
DİZİ KATEGORİLERİ
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.