13’üncü Uluslararası Kazan Müslüman Film Festivali Başladı

13’üncü Uluslararası Kazan Müslüman Film Festivali Başladı

  Haziran 19, 2019

  602 Okunma

Tataristan'da 13'üncüsü düzenlenen Uluslararası Kazan Müslüman Film Festivali yapılan törenle başladı.

Başkent Kazan'daki Piramit Kültür ve Eğlence Merkezi'ndeki tören, katılımcıların kırmızı halıdan geçiş seremonisiyle başladı.

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, törende yaptığı konuşmada festivalin her geçen yıl daha fazla ilgili çektiğini belirtti.

Festivalde, Türkiye'yi kısa film dalında temsil edecek “Duvar”ın yönetmeni Mustafa Koray Polat, ilk kez Kazan'a geldiğini ve bu festivale katılmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Polat, “Duvar”ın Türkiye'de çocuklarıyla yaşam mücadelesi veren bir Suriyeli kadının hikayesini anlattığını ifade etti.

“Medeniyetler diyaloğundan diyaloglar medeniyetine” sloganı ile düzenlenen festivalin bu yılki yarışma programına 27 ülkeden 60 film katılıyor. Festivalle toplumların İslam ve Müslümanlar hakkında doğru bilgilendirilmeleri ve objektif fikir sahibi olabilmeleri amaçlanıyor.

Mehr Haber Ajansı

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.