Bayramda 6 yeni İran Filmi sinemalarda gösterime girecek

Bayramda 6 yeni İran Filmi sinemalarda gösterime girecek

  Haziran 19, 2019

  745 Okunma

İd'ul-Fitr (Ramazan Bayramın)de İran İslam Cumhuriyeti sinema salonlarında altı yeni film gösterime girecek

Çarşamba günü başlayacak bayram gösterimlerinin zirvesinde İranlı kadın yönetmen Nergis Abyar'ın çektiği شبی که ماه کامل شد (Şeb-i Ke Mâh Kâmil Şod) (Night of the Full Moon) Dolunay Gecesi (2019) filmi yer alıyor.

37. Fecr Film Festivalinin en iyi filmi seçilen Dolunay Gecesi filmi, Cündullah terör örgütü eski üyesi Abdulhamit Rigi'ye ait gerçek bir aşk hikayesini anlatıyor.

6 Haziran 2019'da film ekibinden İlnaz Şakirdost, Huten Şekiba, Fereşte Sadr Urefai, Şebnem Mukaddemi ve Nergis Abyar filmin gösteriminde hazır bulunacaklar.

İd'ul Fitr (Ramazan Bayramı) neşesi Nima Cavidi'nin yönettiği سرخپوست (Serhpust) (The Warden) Gardiyan (2019) ile sona erecek.

Gardiyan filmi 1960lı yıllarda mahpusları yeni binaya taşımakla görevli bir hapishane gardiyanının hikayesini konu alıyor.

Filmde Nevid Muhammedzâde, Perinaz İzedyar, Mani Hakiki, Sitare Pisyani, Habib Rızai ve Atilla Pisyani gibi oyuncular rol alıyor.

Ve Bayram filmleri listesi komedi filmleri ile devam ediyor.

Kertenkele filmi ile tanıdığımız İranlı yönetmen Kemal Tebrizi ما همه با هم هستیم (Mâ Hemi Bâ Hem Hestim) (We Are All Togeher) Hepimiz Birlikteyiz (2019) isimli yeni filmi ile yeniden karşımıza çıkıyor.

Hepimiz Birlikteyiz filmi düşen bir uçaktaki gizemleri konu alıyor ve filmde Muhammed Rıza Gülzar, Mihran Müdiri, Mehnaz Efşar, Leyla Hatemi, Vişke Asayiş, Cevad İzzeti, Haniye Tevessüli, Pejman Cemşidi, Mani Hakiki, Mihran Ğafuriyan ve Rıza Naci gibi İran Sinemasının efsanevi isimleri bir arada yer alıyor.

Ramazan Bayramında gösterime girecek filmler arasında İran – Hindistan ortak yapımı filmlere imza atan İranlı yönetmen Kurban Muhammedpûr'un yeni filmi دختر شیطان (Duhteri Şeytan) (The Devil's Daughter) Şeytan'ın Kızı (2019) da var.

İran ve Bollywood oyuncularını yeniden bir araya getiren Şeytanın Kızı (2019) filminde Allah'ın affını dileyip babasının günahını telafi etmeye çalışan Şeytan'ın Kızı karşımıza çıkıyor. Şeytanın kızı, babasının yanlışlarını telafi için kendisine yardım etmesi gereken bir adam bulur.

Şeytanın Kızı filminde Hamit Ferruh-Necat, Muhammed Rıza Şerifi-niya gibi İranlı oyuncuların yanı sıra Esha Gupta, Gulshan Grove ve Jackie Shroff gibi Hint oyuncular yer alıyor.

Seyyid Cevad Razaviyan'ın yönettiği زهرمار (Zehr-i Mâr) (Snake Venom) Yılan Zehri (2019) filmi de bayramda gösterime girecek filmler arasında.

Zehr-i Mâr (Yılan Zehri) ki Farsça'da kabaca birisinden çenesini kapatmasını isterken söylenir (tıpkı bizdeki “Zıkkımın Kökü” lafı gibi) Tahran'a yeni taşınmış bir noterin hikayesini konu alıyor. Orada kendisine hâla kin tutan eski bir sınıf arkadaşı ile karşılaşır. Sınıf arkadaşının tek istediği intikam almaktır.

Yılan Zehri (2019) filminde Siyamek Ensari, Şebnem Mukaddemi, Şekayik Ferahani, Siyamek Saferi, Borzu Ercüment, Ali Üstadi ve Rıza Rüygeri gibi birçok oyuncu yer alıyor.

Son olarak gösterilecek filmler arasında Ali Cebbarzâde'nin yönettiği آقای سانسور (Ağa-yı Sansur) (Mr. Censorship) Sansürcü Bey (2019) isimli toplumsal komedi filmi var.

Yeni Kaynak ailesi olarak hepinize şimdiden iyi bayramlar diliyoruz.

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.