Çin’den İran yapımı filme iki ödül

Çin’den İran yapımı filme iki ödül

  Ağustos 4, 2021

  52 Okunma

İranlı sinemacı Ebulfazl Celili’nin yönettiği “Ters Yol” adlı film Çin’de düzenlenen Uluslararası Şanghay Film Festivali’nde ödül kazandı.

Bu sene 24’üncüsü Çin’de düzenlenen Uluslararası Şanghay Film Festivali’nin ana bölümünde yarışan İranlı sinemacı Ebulfazl Celili’nin yönettiği “Ters Yol” adlı film festivalde en iyi yönetmen ve en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görüldü.

Ergenlerin günlük yaşamını konu alan “Ters Yol” adlı film günümüz İran toplumundaki bazı gençlerin film yapımcılığı ve genç sinemacılar arasına katılma yönündeki zorluklarını anlatıyor.

“Ters Yol” daha önce Uluslararası Çocuk ve Ergen Film festivallerinin yanı sıra Hindistan’daki Jaipur ve Guwahati film festivallerine katılmıştı.

Mehr Haber Ajansı

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.