Fransa'dan İran yapımı filme iki ödül

Fransa'dan İran yapımı filme iki ödül 02 Aralık 2017

İran yapımı “Deniz Kızı” filmi, Fransa’da düzenlenen Cannes Akdeniz Film Festivali’nde ödüle layık görüldü.

Yönetmenliğini Emir Mesud Ağababaiyan’ın ve yapımcılığını ise Muhammed Rıza Arap’ın üstlendiği “Deniz Kızı” adlı film, Fransa’da düzenlenen Cannes Akdeniz Film Festivali’nde “En İyi Film Ödülü” ile “En İyi Özgün Senaryo Ödülü”nü kazandı.

İran’ın güneyinde bulunan Fars Körfezi’ndeki çevre sorunları ele alan ve 8 yıllık Kutsal Savunma döneminde burada şehit düşen İran Deniz Kuvvetleri dalğıçlarının anısına yapılan “Deniz Kızı” 2016'da Hindistan’ın ev sahipliğinde yapılan Uluslararası Kolkata Film Festivali’nde de ödüle uzanmıştı.Sözü geçen filmin başrollerinde Emir Akai, Pantea Behram, Şahruh Furutaniyan, Sirus Haveri-Necad ve Asğar Himmet yer alıyor.

Bu sene ikincisi 25 Kasım tarihinde Fransa’nın ev sahipliğinde başlayan Cannes Akdeniz Film Festivali yarın 29 Kasım’da sona eriyor.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    3
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir