Gökyüzü Merdiveni (2009) dizisi gösterime girdi

Gökyüzü Merdiveni (2009) dizisi gösterime girdi

  Haziran 19, 2019

  1.658 Okunma

İran Ramazan dizisi; Gökyüzü Merdiveni (2009) Farsça orjinalinin yanısıra, Azeri Türkçesine dublaj edilerek de gösterime girdi.

Muhammed Hüseyin Latifi'nin yönettiği IRIBTV1 yapımı İslami İran dizisi نردبام آسمان (Gökyüzü Merdiveni) (2009) gösterime girdi.

Gökyüzü Merdiveni (2009) dizisi; İranlı ünlü matematikçi ve gökbilimci Gıyaseddin Cemşid Kaşani'nin hayatını konu alıyor. 15. yüzyılın meşhur İranlı Müslüman bilim adamı Gıyaseddin Cemşid; Timur'un İran'ı işgali ve Moğol istilası gibi buhranlı dönemlerde bile yaşarken hem siyasi ve askeri anlamda mücadele vermiş, hem de bilim alanında yeni keşif ve ilerlemeler kaydetmiştir.

Gökyüzü Merdiveni (2009) adlı İran dizisinde; Vahit Celilvend, Borzu Ercüment, Rahim Nevruzi, Vişke Asayiş, Şebnem Gülihani, Hasan Pur-Şirazi, Ferhat Kaimiyan, Daryuş Kardan, Cemşid Cihanzade, Muhammed Rıza Davut Nacad, Hüseyin Süleymani, Mehdi Fakih, Şirin Efhami, Mah Çehre Halili, gibi birçok başarılı oyuncu rol alıyor.

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.