İran animasyon filmi Cannes’da yarışacak

İran animasyon filmi Cannes’da yarışacak

  Haziran 19, 2019

  854 Okunma

İran'ın ilk anime filmi "Cennetten Kurtuluş"un Cannes Film Festivali'nde rekabet edeceği açıklandı

Yönetmenliğini Ali Nuri Oskui’nin üstlendiğini ve Mecit Asudegan’ın yazdığı “Cennetten Kurtuluş” animasyon filmi Cannes Film Festivali’nin ‘animasyon günü’ kategorisinde Japonya, Güney Kore ve Fransa gibi ülkelerle rekabet edecek.

“Cennetten Kurtuluş”un özeti şöyle: Savaş içinde olan belirsiz ülkede bir kadın yazar ile öğretmen hayatlarını değiştirecek bir seyahatte iki öğrencisine eşlik etmek zorunda kalırlar.

Edinilen bilgilere göre, bu film Fransa’da düzenlenecek Cannes Film Festivali’nin ‘animasyon günü’ dalının açılış töreninde gösterime girecek. Cannes Film Festivali’ne aday olan İranlı animasyon filminin Cannes Film Pazarı’nda da yer alacağı belirtildi.

Mehr Haber Ajansı

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.