İran-Azerbaycan ortak sinema projesi başladı

İran-Azerbaycan ortak sinema projesi başladı

  Haziran 19, 2019

  601 Okunma

İran İslam Cumhuriyeti Kültür ve İrşad Bakanı Seyyid Abbas Salihi’nin Bakü ziyareti ile birlikte iki ülke arasındaki ortak proje olan "Yüksek Voltaj" isimli sinema filminin yapımına resmen başladı.

İran Farabi Sinema Derneği Genel Müdürü Ali Rıza Tebeş, film setini ziyaret ederek, İlham Kasımov yönetmenliğinde yapılan sinema filminin yapımından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Tabeş, Sinemanın Azerbaycan ve İran arasında kültürel ortaklıkların köprüsü olarak nitelendirerek, bu filmin yapımı ile iki ülkenin sinema alanındaki ilişkilerinin yeni döneme girdiğini söyledi.

Filmin yapımcısı Emir Şehab Rezeviyan, filmin Bakü, Meşkin Şehr ve Erdebil'de sahneleri olacağını belirterek, hedeflerinin filmin İran'ın Tahran ve diğer kentlerinde aynı anda gösterime sunulması, ayrıca filmin Türkiye'de gösterime girmesi için de çalışacaklarını söyledi.

Yüksek Voltaj filminde İranlı Azeri Türk oyuncu Rıza Naci de yer alacak.

IRNA

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.