İran filmi; Kademgâh (2004) gösterime girdi

İran filmi; Kademgâh (2004) gösterime girdi

  Haziran 19, 2019

  1.389 Okunma

İran filmi "Kademgâh" (2004) gösterime girdi.

Muhammed Rıza Askerpûr'un yönettiği İran İslam Cumhuriyeti Radyo ve Televizyon Kurumu (IRIB) TV1 yapımı film قدمگاه (Kademgâh) (Kutlu Ayak İzleri) (2004) gösterime girdi.

Terk edilmiş bir çocuk olduğunu düşünen Rahman köylüler arasında büyümüştür. Ve on yıl sürecek bir adak için ant etmeyi planlamaktadır. 12. İmam Hz Mehdi'nin doğum günü olan Şa'ban ayının 15'inde, Hazreti İmam'ın ayak bastığına inanılan bir yerde olmalıdır. Gördüğü bir rüyanın ardından Rahman, köyde ailesinin izlerini bulacağına inanmaktadır. Böylece adağı uygulamaktan vazgeçip kimliğini öğrenmek için köye döner.

“Kademgâh” (2004) filminde; Rıza Kiyaniyan, Muhammed Rıza Davut-Necad, Babek Hamidiyan, Feramurz Sıddıki, Zühre Hamidi, Nigar Cevahiriyan, Behmen Sadıkpur, Mehsa Kerameti, Muhammed Ali Eşrefi, gibi daha birçok başarılı oyuncu rol alıyor.

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.