İran filmi; Nişane (2008) gösterimde

İran filmi; Nişane (2008) gösterimde

  Haziran 19, 2019

  1.297 Okunma

İran filmi; Nişane (2008) gösterime girdi.

Muhammed Ali Talibi'nin senaryosunu yazıp Fereydun Hasan-pur'un yönettiği IRIB (İslam Cumhuriyeti Radyo ve Televizyon Kurumu) Sima Film Merkezi yapımı sinema filmi, نشانی (Nişane) (2008) gösterime girdi.

Ali, bebekliğinden beri, Tahran'da bir yetimhanede yaşamaktadır. Kazara arşivlerde anne-babasının bilgilerini bulunca, onları aramak için Kuzey İran'a seyehat eder. Yıllar önce boşanıp tekrar evlenen çift, Ali'ye bakamayacak durumdadır, bu yüzden Ali amcasıyla yaşamak zorundadır. Yaşam şartları orada daha iyi olduğu için, herkes onu yetimhaneye dönmeye teşvik eder, ancak Ali anne-babasına yakın kalmak istemektedir. Bunun için herkese kendini kanıtlamak zorundadır.

“Nişane” (2008) filminde; Said Hünerver, Rıza Attaran, Fatıma Sadıki ve Marziye Burdber gibi başarılı oyuncular rol alıyor.

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.