İran filmi; Rüzgar Halısı (2003) gösterimde

İran filmi; Rüzgar Halısı (2003) gösterimde

  Haziran 19, 2019

  1.446 Okunma

İran-Japonya ortak yapımı film; Rüzgar Halısı (2003) gösterime girdi.

İranlı ünlü yönetmen Kemal Tabrizi'nin yönettiği İran-Japonya ortak yapımı film فرش باد (Ferş-i Bâd) (Rüzgar Halısı), nâm-ı diğer Kaze no jûtan (the Wind Carpet) (2003) gösterime girdi.

Kinue, bir festivalde sergilemek üzere İran halısı siparişi verir ancak siparişi alamadan vefat eder. Kinue'nin kocası Makoto, kızı ile birlikte İran'a gider. Ancak halının yapımına daha başlanmadığını görür ve bunu hem yaklaşan festivale, hem de ölen karısına saygısızlık olarak görür. İranlı aile ise, bunu telafi etmek için halıyı 20 gün içerisinde bitirmeye söz verir ve bu süre içerisinde Japon aileyi misafir ederler.

“Rüzgar Halısı” filminde Rıza Kiyaniyan, Ferbud Ahmedcu, Fatıma Kamuran, Meryem Bubani, Şirin Bina, Takaaki Enoki, Miyu Yagyu, Rentarô Mikuni ve Yûki Kudô gibi meşhur oyuncular rol alıyor.

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.