İran yapımı animasyon Fas’ta gösteriliyor

İran yapımı animasyon Fas’ta gösteriliyor 06 Nisan 2018

İran sinemasını temsil eden “Seyirci” adlı kısa animasyon Fas’ta düzenlenecek Uluslararası Üniversite Cine-Letters Festivali'nde gösterilecek.

İranlı animatör Şeyda Kaşi’nin yazıp yönettiği “Seyirci” isimli kısa animasyonun Fas’ta düzenlenecek olan Uluslararası Üniversite Cine-Letters Festivali'nin (FUICLA) animasyon dalında büyük ödül için yarışacağı bildirildi.

Bu kısa animasyon ülkesinde yaşanan devrimin karşısında seyirci olarak kalan bir vatandaşın hikayesini anlatıyor.

Fas’ın Agadir kentindeki İbn Zor Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapılacağı festivalde seçilen en iyi kısa filme 500 dolarlık ödül sunulacak.

Bu sene ikincisi düzenlenecek festival önümüzdeki 10 Mayıs 2018'de başlıyor.

Macaristan’da düzenlenen Uluslararası Faludi Film Festivali’nde İran sinemasına ödül kazandıran “Seyirci”, daha önce Ukrayna’da gerçekleşen 3. Uluslararası Cinemaway Film Festivali’nin “En İyi Kısa Animasyon Ödülü”nü almıştı.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    0
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir