İran yapımı Bodyguard filmi Viyana’da yarışacak

İran yapımı Bodyguard filmi Viyana’da yarışacak

  Haziran 19, 2019

  783 Okunma

İran filmi Bodyguard [2016] Viyana'da yarışacak

İranlı sinemacı İbrahim Hatemi-kiya'nın yaptığı Bodyguard filmi, Viyana'da düzenlenecek festivalde rekabete girecek.

Yönetmenliğini İbrahim Hatemikiya ve yapımcılığını İhsan Muhammed Hasani’nin üstlendiği “Bodyguard” isimli filmin Uluslararası Viyana Film Festivali’nin yarışma bölümüne katılma hakkı kazandığı belirtildi.

Başrollerinde Perviz Perestui, Merila Zarii, Babek Hamidiyan ve Ferhat Kaimiyan’ın yer aldığı Bodyguard filminin 4 Temmuz 2017'de Viyana’da gösterime gireceği belirtildi.

Bu film daha önce katıldığı Uluslararası Madrid Film Festivali’nin üç dalında ödüle aday olarak seçilmişti. Ayrıca İran'daki sinema salonlarının yanı sıra Kanada, Avustralya, İngiltere, Lübnan, Almanya ve Suriye'de de vizyona girmişti.

Edinilen bilgilere göre, Avusturya’nın ev sahipliğinde organize edilecek festival 3 Temmuz 2017'de başkent Viyana’da başlıyor.

Mehr Haber Ajansı

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.