İran yapımı film Berlin’de takdir topladı

İran yapımı film Berlin’de takdir topladı

  Haziran 19, 2019

  705 Okunma

Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 68. Uluslararası Berlin Film Festivali’nde İran sinemasını temsil eden "Dresaj" filmi jüri tarafından takdir edildi.

Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen 68. Uluslararası Berlin Film Festivali’nde Kuşaklar dalında (Berlinale) ödülleri, yapılan törenle sahiplerini buldu.

Bu festivalin Kuşaklar dalında İran sinemasını temsil eden “Dresaj” adlı film jüri tarafından özel olarak takdir edildi.

İranlı sinemacı Puya Badkube’nin yönetmenlik koltuğunda ilk kez yaptığı “Dresaj” filmi, günümüzdeki toplumda yeni kuşakların sorunlarını ele alarak bir maceraya katılan birkaç gençin hayat hikayesini anlatıyor.

Bu filmin başrollerinde başarılı oyuncu Ali Musaffa’nın yanı sıra Şebnem Mukaddemi, Huşeng Tevekküli, Ali Rıza Sanifer ve Ali Rıza Ağahani yer alıyor.

Geçtiğimiz 15 Şubat’ta Almanya’nın başkentinde başlayan 68. Uluslararası Berlin Film Festivali yarın sona eriyor.

Mehr Haber Ajansı

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.