İran yapımı film Fransa'da 5 dalda aday

İran yapımı film Fransa'da 5 dalda aday 01 Mayıs 2018

İranlı sinemacı Puran Dırahşende’nin yazıp yönettiği "Dumanlı Çatı Altında" isimli film Fransa'nın Nice kentinde düzenlenecek festivalde 5 dalda aday gösterildi.

Puran Dırahşende’nin yazıp yönettiği "Dumanlı Çatı Altında" isimli film Fransa’nın Nice kentinin ev sahipliğinde düzenlenecek festivalde 5 dalda aday gösterildi.

Edinilen bilgilere göre; bu eser En İyi Yabancı Film Görüntü Yönetimi Ödülü (Mesut Selami), En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Azita Haciyan), En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Şehram Hakikatdost), En İyi Yabancı Film Yönetmeni (Puran Dırahşende) ve En İyi Yabancı Film Ödülü’ne aday gösterildi.

Başrollerinde Ferhat Aslani, Şehram Hakikat-dost, Merila Zarii, Behnuş Tabatabai ve Azita Haciyan’ın oynadığı film, Behram ve Şirin isimli bir çiftin hikayesini anlatıyor. Evlilikleri çıkmaza giren çift, aile krizinden kurtulabilmek için duygusal bir boşanmaya karar veriyorlar ve...

Uluslararası Nice Film Festivali önümüzdeki 5-12 Mayıs tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    1
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir