İran yapımı filmler İspanya’da yarışacak

İran yapımı filmler İspanya’da yarışacak

  Haziran 19, 2019

  489 Okunma

İran yapımı filmler İspanya'da yarışacak

Yaptıkları iki kısa filmle uluslararası çapta büyük başarılar elde eden 4 İranlı Yönetmen, İspanya’nın Cinema Jove Film Festivali’nde yarışacak.

Fransa’nın Cannes Film Festivali’nde ikincilik ödülünü almayı başaran “Hayvan” isimli kısa filmin yönetmenleri Behmen ve Behram Erk ile uluslararası festivallerde büyük başarılara ukaşan “Sessizlik” adlı kısa filmin yönetmenleri Ali Asgari ve Fernuş Samadi, İspanya’da düzenlenen 32. Cinema Jove Film Festivali’nde yarışacak.

Böylece İran filmleri “Hayvan” ve “Sessizlik”, 21 ülkeyi temsil eden 61 kısa film eseriyle rekabete girecekler. 32. Cinema Jove Film Festivali, 23 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında İspanya’nın Valensiya kentinde düzenlenecektir.

Mehr Haber Ajansı

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.