İran yapımı Türkçe filmin çekimleri tamamlandı

İran yapımı Türkçe filmin çekimleri tamamlandı

  Ocak 5, 2020

  102 Okunma

İranlı kadın sinemacı Niki Kerimi’nin yönetmenliğini yaptığı “Atabay” adlı film İran’da düzenlenecek 38. Fecr Film Festivali’ne katılmaya hazırlanıyor.

Yönetmenliğini Niki Kerimi’nin üstlendiği آتابای (Atabay) adlı film bu sene 38’incisi İran’da düzenlenecek Fecr Film Festivali’nde gösterime hazırlanıyor.

Bazı bölümleri Türkçe olarak anlatılan filmin oyuncu kategorisinde İran sinemasından Cevad Ezzati, Hadi Hecazifer, Seher Dolatşahi, Danial Norouş, Yusuf Ali Deryadel ve Mehlega Minouş yer almaktadır.

Sinemacı Niki Kerimi’nin beşinci eseri olan “Atabay” filminin çekimleri Batı Azerbaycan’ın tarihi kenti Hoy’da yapılmıştır.

Fecr Film Festivali 1-11 Şubat tarihleri arasında Tahran’da düzenlenecektir.

Mehr Haber Ajansı

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.