İran’ın Ashab-ı Uhdud animasyon filmi birçok ülkede gösterime girecek

İran’ın Ashab-ı Uhdud animasyon filmi birçok ülkede gösterime girecek

  Haziran 19, 2019

  1.835 Okunma

İranlı yönetmen Muhammet Emin Hamedani'nin son animasyon filmi Fihrist-i Mukaddes, Sony Pictures şirketi tarafından uluslararası çapta sinemalarda gösterilecek.

İranlı yönetmen Muhammet Emin Hamedani, Sony Pictures firması ile anlaşıldığını söyleyip animasyon filmin uluslararası çapta gösteriminin pek yakında başlayacağını bildirdi.

İran animasyon filmi فهرست مقدس The Holy Cast (Mukaddes Fihrist) 2017, Kur'an-ı Kerim'de geçen Ashab-ı Uhdud hikayesini işliyor. Kökten bir inançla Allah'a bağlı oldukları için, kafirlerin yakalayıp çukurlara attığı ve diri diri yaktıkları bu Yemenli imanlı toplumun destansı öyküsü.

Ashab-ı Uhdud animasyon filmi İsfahan'da düzenlenen 30. Uluslararası Çocuk Filmleri Festivalinde Jüri Özel Ödülünü kazanmıştı.

Filmin Farsça orjinal seslendirmesini Meryem Şirzâd'ın öncülüğünde Cengiz Celilvend, Hüsrev Hüsrevşahi, Behram Zend, Nasrullah Medkalçi ve Ekber Mennani gibi ünlü bir grup İranlı ses oyuncusu gerçekleştirdi.

Yeni Kaynak

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.