İran'ın Oscar adayı 'Nefes' filmi oldu

İran'ın Oscar adayı 'Nefes' filmi oldu 19 Eylül 2017

İran’ın 90. Oscar Ödülleri için "yabancı dilde en iyi film" adayı, Nergis Abyari'nin yönetmenliğini yaptığı “Nefes” oldu.

Yönetmenliğini Nergis Abiyari'nin yaptığı “Nefes” isimli film 90. Oscar Ödülleri’nin "yabancı dilde en iyi film" dalında İran sinemasını temsil edecek.

Bu film 70’li yıllarda yaşayan Bahar, Nadir, Kemal ve Meryem adlı çocukların hikayesini anlatıyor. Bu çocukların güzel dünyası hayallerle doludur.

Yapımcılığını Muhammed Hüseyin Kasımi ile Abuzer Pur Muhammedi’nin birlikte üstlendiği filmin başrollerinde Mihran Ahmedi, Pantea Penahiha, Gülare Abbasi, Siyamek Saferi, Şebnem Mukaddemi ve Sagi Zineti yer alıyor.

Başarılı sinemacı Asger Ferhadi’nin yönetmenliğinde çekilen 'Satıcı' adlı film, 89. Oscar Ödülleri’nin “En İyi Yabancı Film” dalında İran’a Oscar kazandırmıştı.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    1
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir