İranlı Ermeni şehit “Vahik”in belgeseli yayımlanıyor

İranlı Ermeni şehit “Vahik”in belgeseli yayımlanıyor

  Haziran 19, 2019

  153 Okunma

Sinemacı Ruhullah İbadi'nin 8 yıllık İran-Irak savaşında şehit olan Ermeni asıllı askerlerle ilgili yazıp yönettiği “Asker Vahik” adlı belgesel İran İslam Cumhuriyeti devlet belgesel televizyonu IRIB Ofogh TV'de yayımlanıyor.

Sinemacı Ruhullah İbadi’nin Kutsal Savunma Dönemi’nde şehit olan Ermeni asıllı askerlerle ilgili yazıp yönettiği “Asker Vahik” adlı belgesel İran devlet televizyonunda yayınlanıyor.

“Asker Vahik” adlı belgesel 8 yıllık İran-Irak savaşında Müslüman olmamasına rağmen ülkesini savunmak için diğer vatandaşlarının yanında omuz omuza savaşan Şehit Vahik Bagdasariyan’ın hayatını ve İslam Devrim Lideri Ayetullah İmam Seyyid Ali Hamanei’nin geçtiğimiz yıllarda ailesiyle yaptığı ziyaretini anlatıyor.

Mehr Haber Ajansı

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.