İslami İran, Hafız ve Sadi üzerine televizyon dizileri yapacak

İslami İran, Hafız ve Sadi üzerine televizyon dizileri yapacak 09 Mart 2018

İran İslam Cumhuriyeti Radyo ve Televizyon Kurumu IRIB, Şeyh Sadi Şirazi ve Hafız-ı Şirazi gibi İranlı ünlü şair ve edebiyatçıları konu alan diziler yapacağını açıkladı

İran İslam İnkılabı Radyo ve Televizyon Kurumu (IRIB), ünlü Fars edebiyatçısı ve şairlerinden Sadi ve Hafız konulu televizyon dizileri yapacağını açıkladı.

IRIB genel müdür yardımcısı Ali Darabi, yaptığı konuşmada "İran Nur Projesinin amacının, dünyaya dostluk ve kardeşlikten başka bir şey sunmayan Fars Kültür ve Medeniyetini tanıtmak olduğunu" söyledi.

Bu kapsamlı projenin 5 ila 7 yıl arasında tamamlanması bekleniyor ve İran'ın Fars Eyaletinden büyük bir sanatçı kitlesini bünyesinde barındırıyor.

Hafız-ı Şirazi, İran'ın İslami/İrfani şairlerinden olup divanı ile klasik Fars edebiyatının sütunlarından birisini teşkil ediyor.

Sadi Şirazi de Fars edebiyatının harika figürlerinden birisi olup Bostan ve Gülistan adlı şiir kitapları ile tanınıyor.

Yeni Kaynak
  • Beğen
    0
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 1 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
fatih alataş 10 Mart 2018, Cumartesi
şehriyar dizisi güzeldi çok istifade ettik inşallah bunlar da yapılır.