İspanya’dan İran yapımı filme 2 ödül

İspanya’dan İran yapımı filme 2 ödül

  Haziran 19, 2019

  509 Okunma

İranlı yönetmen Vahid Celilvend'in yaptığı "Tarihsiz, İmzasız" isimli film katıldığı Las Palmas Sinema Festivali'nde 2 ödüle layık görüldü.

İran yapımı “Tarihsiz, İmzasız” adlı filmde başrolü üstlenen başarılı oyuncu Nevid Muhammedzade, bu sene 18’incisi İspanya’da düzenlenen Uluslararası Las Palmas Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü kazanırken, Vahid Celilvend ise İzleyici Ödülü'ne layık görüldü.

Senaryosunu Vahid Celilvend’in Ali Zernegar’ın işbirliğiye yazdığı filmin özeti şöyle: Adli tıp kurumunda çalışan Kaveh Neriman adlı doktor, iş yerinde tanıdığı bir kişinin cenazesiyle karşılaşır ve ölüm nedenini belirlemede zorlanır.

Sözü geçen festival 6-15 Nisan 2018 tarihleri arasında İspanya’nın Kanarya Adaları'nda gerçekleşti.

“Tarihsiz, İmzasız” filmi İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 37. İstanbul Film Festivali'ne de katılmıştı.

Mehr Haber Ajansı

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.