Kanun Kitabı filmi hâla dikkat çekiyor

Kanun Kitabı filmi hâla dikkat çekiyor

  Haziran 19, 2019

  1.071 Okunma

İran yapımı Kanun Kitabı (2009) filmi seyirci toplamaya devam ediyor

İran İslam Cumhuriyeti ve Lübnan ortak yapımı کتاب قانون (Ketabe Ghanouin / Ketab-e Ghanoon / The Book of Law) (2009) izleyiciye doymuyor.

Kanun Kitabı (2009) adlı komedi-dram filminde mühendis Rahman Tevana, uluslararası bir projede çalışırken Juliet Khamse adlı Hristiyan bir kıza aşık olur. Juliet İslam dinine girer ve adını  Âmine olarak değiştirir. İran'a geldiğinde kocası ve kayınları da dahil olmak üzere bazı İranlı Müslümanların davranışlarının Kur'an öğretileri ile uyuşmadığını görür.

Muhammet Rahmaniyan'ın senaryosunu yazıp Maziyar Miri'nin yönetmenliğini üstlendiği Kanun Kitabı (2009) filminde Perviz Perestui, Davut Fethali Bigi, Nigar Cevahiriyan, Seyyid Mihrdad Ziyai, Feribe Cedikar, ve Feride Sipah Mansur gibi başarılı oyuncuların yanısıra Juliet-Âmine rolü için Lübnanlı oyuncu Darine Hamze de yer alıyor.

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.