Ramazan Konulu 12 İslami Televizyon Dizisi

Ramazan Konulu 12 İslami Televizyon Dizisi

  Haziran 19, 2019

  346 Okunma

İran İslam Cumhuriyeti yapımı olup IRIB TV'de yayımlanmış Ramazan dizilerinden (tarihi değil güncel konulu) en meşhur 12 tanesini birlikte tanıyalım

1- KAYIP (2001), Rambud Cevan

Rambud Cevan'ın yönetip Atilla Pisyani'nin Seyyid adındaki etkili ve zengin bir adama tıpa tıp benzeyen bir suçluyu canlandırdığı bu İran dizisi, Ramazan ayında sizleri ekrana çekiyor.

2- ÜNİVERSİTE ADAYLARI پشت کنکوری‌ها , Perisa Bahtıvar

Dizi üniversiteye hazırlanan liseli gençlerin hikayesini konu alıyor. Bir evde toplanıp İran'da Konkur diye bilinen üniversite sınavına hazırlanıyorlar.

3- KÜÇÜK KİRACI, Hüseyin Süheylizade

Ramazanın ilk gününde bir kiracı ay sonuna kadar evin anahtarını ev sahibine teslim etmesi gerektiğini öğrenir…

4- DERBEDER خانه‌ به‌ دوش , Rıza Attaran

Dizi, eniştesi ile toplumsal hayatta bir yarış içerisinde olan kişinin hikayesini konu alıyor. Birisi seyyar satıcıdır diğeri ise hep hile peşindedir.

5- O BİR MELEKTİ (2005) او یک فرشته بود , Ali Rıza Efhami

Türkçe Dublajı sitemizde mevcut olan bu dizide, Behzad doğru bir hayat sürmek isteyen dindar bir adamdır ama bazen kibirli davranışları kendi noksanlıklarını görmemesine sebep olur. Tenha bir yolda gizemli bir kızla kaza yaşamasının ardından imanı sınava tabi tutulur. Artık Behzad'ın gerçek anlamda iyi ile kötüyü ayırt etmesi ve doğru karar vermesi gerekmektedir.

6- ZANLI KAÇTI (2005) متهم گریخت , Rıza Attaran

Haşim (Sirus Gürcistani) çok uzak olmayan bir yerde basit bir yaşam süren bir adamdır. Doktorlar tamirci olan Haşim'in ağır iş yapmasını yasaklar. Bu hengâmede kızı kendisine Tahran'da bir iş sunar. Haşim dükkanını kapatıp başkentte yeni bir hayata atılır.

7- KUTSAL EMANET (2006) صاحبدلان , Muhammed Hüseyin Latifi

Kur'an kıssaları ile benzeşimi olan ve Türkçe Dublajı da yapılmış bu dizi neredeyse her alanda birbirinden farklı Halil ve Celil ismindeki iki kardeşi konu alıyor. Ağabey dindar bir ruhani kimse iken kardeşi ağabeysinin iman ve inancını intikam arzusu ile reddetmektedir. Dina ve dedesi Halil arasındaki yakın ilişki ve onlarn derin inançları tüm buhran ve imtihanlarda ayakta durmalarına yardımcı olmaktadır.

8- BODRUM, Ali Rıza Efhami

Hırs ve açgözlülük temalı bu dizide sahte tapulu üç arkadaş zengin bir adamı arsa alması için kandrır. Ama içlerinden biri parayı alır ve diğerleriyle paylaşmak istemez. Parayı eski bir evin bodrumunda saklar. Eve dönerken kaza geçirir ve kötürüm kalır. Şimdi diğer iki suçlu parayı kapmak için birbiriyle yarışa girer.

9- KOMA اغما , Sirus Mukaddem

Tahran'ın en iyi beyin cerrahının karısının hızlı yayılan bir tümörü vardır. Ameliyatı kocasının yapmasında ısrar eder. Beyin cerrahı bunu kabul eder ama işler istediği gibi gitmezse sonuçlarına katlanabilecek midir?

10- YASAK MEYVE میوه ی ممنوعه , Hasan Fethi

Çok mütedeyyin bir iş adamının imanı, kendisine muhtaç olan genç bir kız ile tanışmasının ardından imtihana tabi tutulur. İtibar, inanç ve ailesi kaybolup giderken hayatınn mahvolduğunu görür.

11- KISKANÇLIK GÜNÜ (2008) روز حسرت , Sirus Mukaddem

İlk eşi bir kazada felçli kalan Mesut, Feride isimli bir bayanla daha evlenir. Ama Mesut Feride'den bu evliliği ilk eşine anlatmamasını şart koşmaktadır. Başta isteksizce bu şartı kabul eden Feride sonra fikir değiştirir. Mesut daha ne kadar bu ikili hayatı sürdürebilecektir?

12- BACA (2013) دودکش , Muhammed Hüseyin Latifi

İffet ve Firuz'un aynı zamanda evleri olan bir halı yıkama merkezi vardır. Firuz'un ablası İffet'in ağabeyi ile evlidir ancak (birbirinin eniştesi olan) bu iki adam iyi geçinmemektedir. İki ailenin de sürekli paraya ihtiyacı olur. Maddi durumları o kadar kötüleşir ki memurlar gelip halı yıkama merkezlerini kapatır ancak iki aile birlikte bu sorunu aşmada kararlıdır.

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.