‘Satıcı’ filmi adım adım Oscar’a yaklaşıyor

‘Satıcı’ filmi adım adım Oscar’a yaklaşıyor

  Haziran 19, 2019

  1.199 Okunma

İran filmi 'Satıcı' (2016) adım adım Oscar'a yaklaşıyor

Ünlü İranlı yönetmen Asger Ferhadi’nin yönetmenliğini yaptığı 'Satıcı' adlı film, ABD’de “US National Board of Review” ödülüne layık görüldü.

İranlı yönetmen Asğar Ferhadi’nin yönetmenliğinde çekilen 'Satıcı' adlı film ABD’de “US National Board of Review” tarafından en iyi yabancı film olarak seçildikten sonra Oscar’a doğru bir adım yaklaşmış oldu.

İran yapımı ‘Satıcı’ adlı filmde başrolü üstlenen başarılı oyuncu Şahab Hüseyni, 2016 Cannes Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanırken, Asger Ferhadi ise En İyi Özgün Senaryo ödülünü aldı.

Yönetmenliğini ve yazarlığını Asger Ferhadi'nin yaptığı 'Satıcı' filmi daha önce de Kanada, ABD, İngiltere, Almanya, Fransa ve Polonya'da gösterime girmişti.

Mehr News

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.