Selmân-ı Farisi Dizisinin İkinci Sezonu Çekiliyor

Selmân-ı Farisi Dizisinin İkinci Sezonu Çekiliyor

  Mayıs 31, 2024

  16 Okunma

Selmân-ı Farisi dizisinin yapımcısı, Hüseyin Tahiri, Hazreti Selman'ın çocukluğunu anlatan setlerin artık çekime hazır olduğunu duyurdu.

Önümüzdeki günlerde İran İslam Cumhuriyeti’nin Semnan eyaletinin doğusunda yer alan Şahrud’da çekilere devam edilecek.

Yapımcı Hüseyin Tahiri, İslam Cumhuriyeti Haber Ajansı (IRNA) ‘ya verdiği röportajda, Hazreti Selman’ın çocukluğuna yönelik yeni setlerin inşaatının tamamlandığını duyurdu.

Tahiri, İranlı Selman dizisinin çekimlerinin şu anda Tahran’daki Gazali Sinema Kasabası’nda devam ettiğini kaydetti.

Şahrud  bölgesinde inşa edilen setler, Selman-ı Farisi’nin bebeklik ve çocukluğunu temsil ediyor ve dizinin “Antik İran” sezonunda yer alacak.

Yapımcı, serinin diğer setleri gibi bu setin de en iyi malzemelerden ve yüksek dayanıklılıkla inşa edildiğini vurguladı.

Gazali Sinema Kasabası’ndaki Marbin kompleksinde çekimlerin bir kısmının tamamlanmasıyla birlikte dizi yapım ekibinin önümüzdeki günlerde bu setler üzerinde çalışmaya devam etmek üzere Şahrud’a taşınacağını da belirtti.

Tahiri, “Antik İran” sezonunun çekimlerinin geçen yaz Gazali Sinema Kasabası’nda başladığını ve Şahrud civarında sonbahar ve kış boyunca devam ettiğini belirtti. Yapım ekibi artık Gazali Sinema Kasabası’na geri döndü.

Yapımcı, planlara göre “Antik İran” sezonunun önümüzdeki bir buçuk yıl içinde tamamlanacağından emin olduğunu ifade etti. Bu dönemde yavaş yavaş 60’tan fazla yeni oyuncu kamera karşısına geçecek.

Tahiri’ye göre, “Antik İran” sezonunun tamamlanmasının ardından son sezon olan “Hicaz” sezonunun çekimleri yapılacak.

IRNA’nın haberine göre, yapımcılığını Sima Film Merkezi’nin isteği üzerine IRIB’in üstlendiği ve yapımcılığını Zülal Film’in üstlendiği ‘İranlı Selman’ dizisi ‘Antik İran’, ‘Bizans’ ve ‘Hicaz’ olmak üzere üç sezonda çekilecek.

Davut Mir-Bakıri’nin senaryosunu yazıp yönettiği filmin çekimleri 2019’un sonlarında başladı. “Bizans” sezonu tamamlandı. “Antik İran” sezonunun yapımı da yarılanmış durumda.

Şu âna kadar aralarında Ferhat Aslani, Alirıza Şuca Nuri, Daryuş Ferheng, Muhammed Rıza Hidayeti, Behnaz Tevekküli, İhtiram Burumend, Ramona Şah, Ali Dehkurdi, merhum Cengiz Celilvend, Mehdi Fakih, Muhammed Cevad Caferpûr ve Ali Rıza Mihran’ın da bulunduğu oyuncuların yanı sıra 40’tan fazla oyuncu sahneye çıktı. Bu dizide Yunanistan, Fas, Tunus ve Ermenistan’dan yabancı oyuncular ile 1.500’e yakın yerli ve tiyatro oyuncusu kamera karşısına geçti.

Yaklaşık 60 bölüm uzunluğundaki ‘İranlı Selman’ dizisinin 2026 yılında yayınlanması planlanıyor.

Yeni Kaynak

  Etiket:
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.