Sualtı Selvisi (2017) filmi Türkiye'de gösterime girecek

Sualtı Selvisi (2017) filmi Türkiye'de gösterime girecek 14 Mart 2019

İran yapımı Sualtı Selvisi sinema filmi Türkiye'de gösterime girecek.

İFilm TV'nin bildirdiğine göre Seyyid Hamit Hüseyni'nin yapımcılığını üstlendiği سرو زیر آب (Serv-i Zir-i Âb / Sualtı Servi'si) adlı sinema filmi Türk sinemalarında gösterime girmeyi planlıyor.

Muhammed Ali Başi-Ahenger'in yönettiği film, İranlı azınlıklardan ülkeyi savunurken şehit olmuş bir grubun hikayesini anlatıyor.

Cihanbahş Keramet, eğer sakladığı sırrını açığa çıkarırsa, bazı kişilerin gecelerini uykusuz geçirmesine sebep olacaktır.

Masumiyetini isbatlayıp huzur getirmek isteyen Cihanbahş, kaderini değiştirecek uzun bir yolculuğa çıkar.

Sualtı Selvisi (2017) filminde Babek Hamidiyan, Mesut Rayigan, Rıza Behbudi, Mine Saadeti, Human Bergneverd, Sitare İskenderi, Şehram Hakikat-dost, Humayun İrşadi ve Ferruh Nimeti gibi usta oyuncular yer alıyor.

Lübnan ve İran'da gösterime giren film 36. Fecr Film Festivalinde de yarışmış, en iyi film ödülü dahil olmak üzere üç dalda Billur Simurg ödülünü kazanmıştı.

Yeni Kaynak
  • Beğen
    7
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir