Suudi Rejimi Siyonizm Propagandası Dizileri Ramazan’da da Yayınlamaya Devam Ediyor

Suudi Rejimi Siyonizm Propagandası Dizileri Ramazan’da da Yayınlamaya Devam Ediyor

  Mayıs 3, 2020

  73 Okunma

Suudi Arabistan'ın MBC TV kanalı, Siyonist İsrail rejimiyle ilişkilerin normalleştirilmesini teşvik eden, Filistinlileri aşağılayan, yahudileri mağdur olarak göstermeye çalışan ve uluslararası siyonizmin propagandasını yapan dizileri Ramazan'ın başından beri gündelik olarak yayınlıyor.

Amerikan-İsrail uşağı Suudi Rejimi MBC TV kanalı, Gasıp İsrail rejimiyle ilişkilerin normalleştirilmesini teşvik eden, Filistinlileri aşağılayan, yahudileri mağdur olarak göstermeye çalışan ve uluslararası siyonizmin propagandasını yapan, dolayısıyla Filistinlileri ve tüm gayret ehli Müslümanları ciddi şekilde rahatsız eden “Ümmü Harun” ve “Mahrec 7” adlı dizileri Ramazan’ın başından beri gündelik olarak yayınlamaya devam ediyor. Dizilerin yayından kaldırılması taleplerini ise reddetti.

MBC kanalları grubunun bu konudaki tutumunu grubun sözcüsü bugün (3 Mayıs Pazar) gruba ait TV kanallarından biri vasıtasıyla yaptığı açıklamasında ortaya koydu.

Bu dizilerden Mahrec 7 dizisinde işgal rejimiyle ilişkilerin normalleştirilmesi için teşvik yapılması amacıyla sözde birtakım tartışmalara yer verilirken Filistinlilere de çirkin şekilde saldırılıyor. Ümmü Harun dizisinde ise yahudi bir doktor kadın üzerinden 1940’lı yıllarda Körfez ülkelerindeki yahudi azınlıkların mağdur edildikleri iddiasında bulunuluyor ve böylece siyonist yahudilerin şirin gösterilmesine çalışılıyor.

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden ve Filistin Boykot Kampanyası’nın başkanı Basim Naim, Ümmü Harun dizisinin normalleştirme politikasının bir sanatı değil tarihe karşı bir cinayet ve İsrail işgal güçlerinin onlarca yıldır sürdürdükleri beyin yıkama operasyonunun bir aracı olduğunu dile getirmişti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.