Tarihsiz, İmzasız (2017) Venedik Film Festivalinde

Tarihsiz, İmzasız (2017) Venedik Film Festivalinde

  Haziran 19, 2019

  1.067 Okunma

İranlı Yönetmen Vahid Celilvend'in yaptığı "Tarihsiz, İmzasız" isimli film, İtalya'da düzenlenecek Venedik Film Festivali'nde İran sinemasını temsil edecek.

Yönetmenliğini Vahid Celilvend’in üstlendiği  بدون تاریخ بدون امضا (Tarihsiz, İmzasız) isimli filmin dünyanın en eski film festivali olan Venedik Film Festivali’nin Orizzonti-Yeni Ufuklar bölümünde yarışacağı belirtildi.

Celilvend’in senaryosunu Ali Zernegar’ın işbirliğiye yazdığı filmin özeti şöyle: Adli tıp kurumunda çalışan Kaveh Neriman adlı doktor, iş yerinde tanıdığı bir kişinin cenazesiyle karşılaşır ve ölüm nedenini belirlemede zorlanır.

Edinilen bilgilere göre, bu festivalin “Yeni Ufuklar” bölümünün jüri heyetinde İranlı başarılı kadın yönetmen Rahşan Beni İtimad da yer alıyor.

İtalya’da bu yıl 74’üncüsü düzenlenecek olan Venedik Film Festivali 30 Ağustos 2017’de başlıyor.

Mehr Haber Ajansı

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.