TRT2 Mayıs ayında 2 İran Filmi ile geliyor

TRT2 Mayıs ayında 2 İran Filmi ile geliyor

  Nisan 30, 2022

  22 Okunma

Türkiye'nin sanat ve sinema kanalı TRT2, Mayıs 2022'de iki İran filmini seyirci ile buluşturacak.

İran filmleri Labirent (2019) ve Baba (1996), Mayıs ayında TRT2 ekranlarında olacak.

Emir Hüseyin Turabi’nin yönettiği Labirent (2019) adlı İran filminin konusu şöyle: Nigar ve Emir Ali göç edeceklerdir ve son anda kritik bir durumla karşılaşırlar; oğulları Bardiya kaybolmuştur. Ve artık ailenin sırlarının açığa çıkma zamanı gelmiştir.

İran filmi Labirent (2019), 5 Mayıs 2022 Perşembe günü saat 22:00’da TRT2 televizyonunda sizlerle birlikte olacak.

İranlı usta yönetmen Mecid Mecidi’nin 1996 yapımı Baba filmi ise, 7 Mayıs 2022 Cumartesi günü saat 22:00’da gösterilecek.

Baba (1996) filminin konusu ise şöyle: Mehrullah, babasının ölümünden sonra ailesini desteklemek için iş bulup çalışmak zorunda kalan 14 yaşında bir çocuktur. İran’ın güney illerine çalışmak için giden Mehrullah, eve geri döndüğünde ailesinde büyük değişiklikler görür.

Yeni Kaynak

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.